Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Poszedł na zakupy, a zatrzymał włamywacza

Policja na miejscu włamania do sklepu w Tarnobrzegu
49-latek przyznał się do włamania do sklepu odzieżowego, kradzieży ubrań i elektronarzędzi z ciężarówki. (Fot. KMP w Tarnobrzegu)

Policjant z Tarnobrzega w czasie wolnym od służby zatrzymał 49-latka, który miał na sumieniu włamanie do sklepu i kradzież elektronarzędzi z ciężarówki.  Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło przy ul. Dominikańskiej w Tarnobrzegu.

– Policjant szedł na zakupy, gdy zauważył przy jednym z barów mężczyznę, którego funkcjonariusze podejrzewali o włamania do sklepu oraz kradzież elektronarzędzi z naczepy ciężarówki – informuje podinsp. Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej Policji.

Funkcjonariusz, mimo, że nie był w pracy, podbiegł do mężczyzny, okazał legitymację i go zatrzymał. 49-latek nie krył zaskoczenia niespodziewaną interwencją, choć od kilkunastu dni ukrywał się przed policjantami, a w przeszłości był notowany za czyny karalne.

– Funkcjonariusze ustalili, że 49-latek we wrześniu br. wybił szybę i włamał się do sklepu odzieżowego. Ukradł kurtki i bezrękawniki na kwotę 580 złotych. Kilka dni wcześniej mężczyzna skradł elektronarzędzia z naczepy ciężarówki. Straty wyniosły 2650 złotych – relacjonuje policjantka.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu, został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty popełnionych przestępstw. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym: kto kradnie z włamaniem podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin