
- Jill Biden Visits Wisconsin School in a Graphic Dress, Blazer & Heels – Dysongroup News, Officine Generale Pants
- travis scott air jordan 1 retro low og black olive release date fall 2024
Prezydent Karol Nawrocki rozpoczyna pierwszą wizytę zagraniczną. Dziś w Waszyngtonie, w Białym Domu dojdzie do spotkania przywódców Polski i Stanów Zjednoczonych: Karola Nawrockiego i Donalda Trumpa. Wśród tematów rozmów przede wszystkim bezpieczeństwo w wymiarze militarnym i energetycznym, a także sprawa negocjacji pokojowych zmierzających do zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainę.
We wtorek wieczorem (czasu lokalnego) Prezydent RP wylądował w bazie lotniczej Andrews.
Wizyta rozpocznie się o godz. 17.00 (czasu polskiego) od powitania Prezydenta Karola Nawrockiego przez amerykańskiego przywódcę. Następnie dojdzie do przedstawienia delegacji towarzyszących Prezydentom Polski i Stanów Zjednoczonych. Prezydent RP wpisze się również do pamiątkowej księgi. W programie zaplanowano także pokaz lotniczy.
O godz. 17.25 odbędzie się spotkanie Karola Nawrockiego z Donaldem Trumpem w Gabinecie Owalnym. Następnie na godz. 17.55 zaplanowane są rozmowy plenarne delegacji w formule śniadania roboczego pod przewodnictwem Prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych.
Po rozmowach Prezydent Karol Nawrocki spotka się z przedstawicielami polskich mediów. Briefing zaplanowano na godz. 19.30 w rezydencji Blair House air jordan 6 toro.
Na zakończenie wizyty Prezydent RP weźmie udział w ceremonii złożenia wieńca na Grobie Nieznanych Żołnierzy na Cmentarzu Narodowym w Arlington.
Prezydentowi w czasie wizyty będę towarzyszyli: Szef BPM Marcin Przydacz, Szef BBN Sławomir Cenckiewicz, Zastępca Szefa Gabinetu Jarosław Dębowski, Rzecznik prasowy Rafał Leśkiewicz oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan.
O czym będą rozmawiać?
Przed wylotem do Stanów Zjednoczonych Minister Marcin Przydacz w rozmowie z mediami przekazał, że w czasie spotkania w Białym Domu Prezydent Karol Nawrocki będzie prezentował polskie stanowisko w sprawie dalszych działań w negocjacjach pokojowych na Ukrainie jednocześnie, wskazując „na przyczyny tej agresji i agresora, którym jest Federacja Rosyjska”.
– Stany Zjednoczone są naszym kluczowym sojusznikiem w ramach NATO, ale także dostarczycielem bezpieczeństwa dla Europy. (…) Ważne jest abyśmy utrzymywali, jak najlepsze relacje z Amerykanami bowiem, to Amerykanie stanowią o sile Sojuszu Północnoatlantyckiego – przekonywał Szef BPM.
Odnosząc się do agendy spotkania przekazał również, że Karol Nawrocki i Donald Trump będą rozmawiali o współpracy gospodarczej i energetycznej, tym budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.
– Będą także rozmowy dotyczące współpracy w zakresie przemysłów zbrojeniowych. Stany Zjednoczone są naszym kluczowym partnerem, jeśli chodzi o zakupy uzbrojenia. Wojsko Polskie potrzebuje jak najlepszego uzbrojenia, i to jak najszybciej – podkreślał.
Dodał również, że Prezydent Karol Nawrocki poruszy temat współpracy w regionie w ramach takich formatów, jak Inicjatywa Trójmorza, czy Bukaresztańska Dziewiątka. Przypomniał, że w ostatnich tygodniach Prezydent Karol Nawrocki prowadził konsultacje z przywódcami państw regionu przed zbliżającą się wizytą w Waszyngtonie. Rozmawiał m.in. z Prezydentem Finlandii Alexandrem Stubbem i Prezydent Mołdawii Maią Sandu.
Bezpieczeństwo w regionie Morza Bałtyckiego
W ubiegły piątek w Belwederze odbyło się także spotkanie Prezydentów państw regionu: Litwy Gitanasa Nausėdy, Łotwy Edgarsa Rinkēvičsa, Prezydenta Estonii Alara Karisa i Premier Danii Mette Frederiksen, którego gospodarzem był Prezydent Karol Nawrocki. W formule wideokonferencji wziął udział w rozmowach również Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Liderzy skupili się na sprawach związanych z bezpieczeństwem w regionie Morza Bałtyckiego oraz kwestii rosyjskiej agresji na Ukrainę, w tym stanu rozmów pokojowych toczonych pod przewodnictwem Prezydenta Donalda Trumpa. Celem rozmów było wypracowanie wspólnego stanowiska państw regionu przed rozmowami liderów Polski i Stanów Zjednoczonych: Karola Nawrockiego i Donalda Trumpa.
– Prezydent ma mandat do tego, by w wielu sprawach wypowiadać się w charakterze przedstawiciela regionu. (…) Ten głos nie będzie brzmiał tylko z Warszawy, ale tak naprawdę poprzez Warszawę z innych państw tego regionu – przekonywał Marcin Przydacz.
To drugie w tym roku spotkanie Karola Nawrockiego z Prezydentem Stanów Zjednoczonych. Na początku maja, w czasie kampanii wyborczej jako kandydat na Prezydenta RP Karol Nawrocki został przyjęty w Białym Domu przez Donalda Trumpa.
W czerwcu, już po wygranych wyborach prezydenckich przez Karola Nawrockiego doszło również do rozmowy telefonicznej z liderem Stanów Zjednoczonych. Głównymi tematami była współpraca sojusznicza i stosunki polityczne pomiędzy naszymi państwami. Ponadto, Prezydent Donald Trump przekazał Karolowi Nawrockiemu zaproszenie do złożenia wizyty w Waszyngtonie.
Tuż po zaprzysiężeniu na urząd prezydenta RP Karol Nawrocki dwukrotnie the Air Jordan X 10 - With Michael Jordans highly , AcmShops Marketplace - anticipated reprezentował Polskę podczas rozmów liderów europejskich z amerykańskim przywódcą. Wideokonferencje odbywały się 13 i 16 sierpnia – tuż przed, i po spotkaniu Prezydenta Donalda Trumpa z Władimirem Putinem na Alasce.
