Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Radosław Sikorski bezlitosny dla ambasadora Rosji. Zobacz wystąpienie ministra spraw zagranicznych w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Debata Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych na temat okupowanych terytoriów Ukrainy (Fot. Konrad Laskowski/MSZ)

– Kijów nie jest klientem Zachodu. Kijów walczy o niezależność, a Ukraina ma demokratycznie wybrany rząd i nie jest zbrodniczym reżimem. To Rosja próbowała eksterminować Ukrainę i to nie pierwszy raz. Historia pokazuje, że często to Rosja była agresorem, a nie ofiarą – mówił Radosław Sikorski.

Wystąpienie polskiego ministra, w którym odpowiedział on odpowiedział na zarzuty i kłamstwa rosyjskiego ambasadora Wasilija Nebenzi, odbiło się szerokim echem i spotkało z wieloma głosami poparcia.

– On mówi, że Ukraina tapla się w korupcji. Cóż, Aleksiej Nawalny udokumentował, jak czysty i pełny uczciwości jest jego kraj. On obwinia o wojnę neokolonializm USA. W rzeczywistości to Rosja próbowała eksterminować Ukrainę w XIX w. Potem robili to bolszewicy, a teraz mamy trzecią próbę – mówił Sikorski.

Przemówienie ministra Sikorskiego możesz zobaczyć tutaj

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin