REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Reprezentanci 8 państw będą się ścigać w Sanoku

Przydział miejsc dla poszczególnych federacji na finały IME w Sanoku (Fot. Materiały prasowe)

Już 24 i 25 lutego w Sanoku odbędzie się rywalizacja o medale European Individual Ice Speedway Championship. Na torze „Błonie” start pierwszego wyścigu zaplanowano w oba dni o godzinie 14. Do FIM Europe dotarły właśnie zgłoszenia do udziału w imprezie z 8 krajowych federacji.

ICE SPEEDWAY. INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA EUROPY

Po raz drugi z rzędu medale European Individual Ice Speedway Championship zostaną rozdane w Sanoku. Zawody ponownie odbędą się w klasycznej formule dwudniowej.

O kolejności będzie decydować łączna suma punktów, jaką zawodnicy wywalczą podczas rywalizacji w sobotę i niedzielę.

Przed rokiem mistrzowski tytuł wywalczył Franz Zorn. Austriak wyprzedził w klasyfikacji generalnej reprezentującego Włochy Lucę Bauera oraz Jimmiego Olsena (Szwecja).

Do ogłoszenia nazwisk tegorocznych uczestników pozostało jeszcze trochę czasu. Znany jest już jednak podział 18 miejsc (wliczając zawodników rezerwowych) dla poszczególnych federacji.

Podział miejsc w sanockich finałach

Aż cztery federacje dostały możliwość zgłoszenia po trzech zawodników. Dwie z nich: czeska i austriacka będą mogły zgłosić dwóch zawodników do turnieju i po jednym rezerwowym. Z kolei Niemcy i Szwedzi będą mieć po trzech pełnoprawnych reprezentantów w zawodach. Po dwa miejsca dostali Finowie i Szwedzi, po jednym z kolei Polska i Włochy.

European Individual Ice Speedway Championship odbędą się w Polsce już po raz piąty z rzędu. Nasz kraj tradycyjnie będzie reprezentował Michał Knapp. W 2020 roku był 13. w klasyfikacji generalnej. Rok później 12, następnie 11. W zeszłym roku, głównie przez kłopoty sprzętowe, uplasował się na 18. pozycji. Teraz będzie chciał wyraźnie się poprawić.

Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona

Każdego dnia przewiduje po 20 wyścigów w fazie zasadniczej. Po niej dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Podkreślmy raz jeszcze, że suma punktów wywalczona w dwóch turniejach wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin