Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 29 lutego 2024

Resovia i „Stalówka” po pierwszych treningach. Stale z Mielca i Rzeszowa zaczną w poniedziałek

Na pierwszym w tym roku treningu Resovii pojawiło się 30 zawodników (Fot. CWKS Resovia).

4 stycznia do zajęć wrócili piłkarze I-ligowej Resovii oraz II-ligowej Stali Stalowa Wola. Zawodnicy obu klubów trenowali na sztucznej nawierzchni, a w inauguracyjnych ćwiczeniach uczestniczyła spora grupa zawodników. W poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną Stale z Mielca i Rzeszowa.

PIŁKA NOŻNA. PKO BP EKSTRAKLASA, FORTUNA I LIGA

Resoviacy swój pierwszy wspólny trening w nowym roku odbyli w Nowej Wsi. Na sztucznej murawie trener Rafał Ulatowski przeprowadził zajęcia dla 30 piłkarzy, w śród których nie zabrakło nowych graczy.

11-krotny reprezentant Litwy na testach w Resovii

Z „Pasikami” trenowało czterech zawodników z zespołu rezerw: Lucio Ceci, Dmytro Pirnach, Mateusz Bielenda i Gracjan Czapniewski. Pojawił się również testowany piłkarz, środkowy obrońca – 11-krotny reprezentant Litwy, Dominykas Barauskas. Litewski defensor ostatnio reprezentował barwy PGE Stali Mielec.

Z drużyną nie trenowali natomiast Kelechukwu Ibe-Tori oraz Hlib Buchal, którzy dochodzą do pełni sił po kontuzjach. Obaj mają być do dyspozycji trenera 21 stycznia – wraz z wyjazdem na obóz do Woli Chorzelowskiej. Drugiego dnia zajęć „Pasiaki” przeszły testy motoryczne połączone ze specjalistycznymi badaniami szybkościowo-wytrzymałościowymi.

– Przede wszystkim cieszę się, że wróciliśmy do treningów, bo robimy to, co kochamy – mówi Marcin Urynowicz, piłkarz biało-czerwonych w rozmowie z Resovia TV.

Podopieczni Rafała Ulatowskiego pierwszy mecz kontrolny zagrają dzień przed wyjazdem na zgrupowanie, mierząc się w Stalowej Woli z II-ligową Wisłą Puławy.

„Stalówka” zaczęła bez pierwszego trenera

4 stycznia urlopy zakończyły się także zawodnikom Stali Stalowa Wola. Zielono-czarni ćwiczyli pod wodzą II szkoleniowca Macieja Jarosza, który zastąpił przechodzącego rehabilitację Ireneusza Pietrzykowskiego. 53-letni trener ma wrócić do pracy 15 stycznia.

Na pierwszym treningu beniaminka pojawiało się 25 zawodników. Dłuższe dni wolnego dostali zaś Jakub Kowalski, Olivier Sukiennicki i Adam Przybek, którzy stawili się w klubie następnego dnia.

– Po wprowadzającym treningu czekają nas przede wszystkim testy motoryczne – powiedział dla mediów klubowych Maciej Jarosz.

– Na pierwszych zajęciach pojawiło się dwóch testowanych zawodników, ale dołączą oni do nas tylko wtedy, kiedy ktoś odejdzie. Na razie nikt nas nie opuścił – zdradza asystent Pietrzykowskiego.

„Stalówka” pierwsze sparingi rozegra 21 stycznia na własnych obiektach, mierząc się w jednym dniu ze Starem Starachowice oraz Czarnymi Połaniec.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin