Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Są pieniądze na usunięcie azbestu. Jak je dostać?

Azbest jest szkodliwy dla zdrowia, ale dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Rzeszowa można go usunąć nie wydając ze swojej kieszeni ani złotówki.(Fot. Archiwum)

Od 11 marca w Rzeszowie będzie można składać wnioski o dotację na usuwanie azbestu. Nabór zakończy się 25 marca br.

Dofinansowaniem objęte są koszty związane z demontażem wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów ze składowiska.

Dotacja wynosi: 100 procent poniesionych wydatków na demontaż, załadunek, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest, lecz nie więcej niż 800 zł brutto za tonę lub 100 procent poniesionych wydatków na załadunek, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest (składowanych na posesji), lecz nie więcej niż 400 zł brutto za 1 tonę. 
Dofinansowanie może być udzielone: osobom fizycznym, wspólnotom mieszkaniowym, osobom prawnym, przedsiębiorcom, a także jednostkom sektora finansów publicznych będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. Termin jego wykorzystania upływa przed 31 grudnia tego roku.

Gdzie i jak złożyć wniosek?

Formularz wniosku o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest jest dostępny w Wydziale Klimatu i Środowiska oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Rzeszowa.
Wnioski można składać w Wydziale Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, pokój nr 4 w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek  w godzinach od 7.30 do 15.30, w środy w godz. od 7.30 do 17. Wszelkie informacje związane z naborem można uzyskać  pod nr. tel. 17 875 41 83 oraz 17 875 41 86.
W ub. roku dzięki dotacjom udało się zutylizować w Rzeszowie ponad 111 ton, dwa lata temu – ponad 92 tony, a trzy lata temu – ponad 158 ton. Zainteresowanie tą formą pomocy w ciągu ostatnich trzech lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Średnio w tym okresie składano po ok. 60 wniosków rocznie. W Rzeszowie mieszkańcy składają po 60 wniosków rocznie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin