Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Szpital MSWiA w Rzeszowie ma nowego dyrektora

Fot. arch. MSWiA w Rzeszowie

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyznaczył osobę do pełnienia obowiązków dyrektora SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie. Powołanie we wtorek wręczył wiceminister Wiesław Szczepański. Został nim prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Krzysztof Gutkowski., podkarpacki konsultant w dziedzinie gastroenterologii.

O prof. Gutkowskim głośno zrobiło się w 2020 roku, kiedy pod koniec roku ówczesny dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1, przy ulicy Szopena, Marek Wiater, niepodziewanie zwolnił go z pracy (zajmował stanowisko zastępcy dyrektora ds. klinicznych i medycznych oraz szefa Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii). Po tym zdarzeniu poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz radny sejmiku wojewódzkiego Jacek Kotula organizowali pod szpitalem pikiety w jego obronie, żądając natychmiastowego przywrócenia profesora do pracy. Na pikietach i kłótniach w sejmiku się jednak skończyło.

Po odejściu z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie prowadził prywatną praktykę lekarską i był pracownikiem naukowym w Uniwersytecie Rzeszowskim. W październiki 2023 roku prof. Krzysztof Gutkowski wystartował jako niezależny kandydat do Senatu z okręgu rzeszowskiego. Mandatu nie zdobył.

Na stanowisku zastąpił Zbigniewa Widomskiego, który został nań powołany w czerwcu 2013 toku.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin