Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Texom wybuduje kompleks basenów w Przemyślu

Tak ma prezentować się nowy komplet basenów w Przemyślu, który zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie 2026 roku (Fot. Materiały prasowe Texom)

Kompleks basenów w Przemyślu będzie największym tego typu obiektem w południowo-wschodniej Polsce na chwilę obecną. Jego oddanie do użytku planowane jest w pierwszej połowie 2026 roku. Inwestycję „Budowa kompleksu basenów w Przemyślu”, wartą 75 mln zł w systemie zaprojektuj i wybuduj realizuje firma Texom.

ARTYKUŁ PARTNERA

Basenowy kompleks w Przemyślu będzie przystosowany dla różnych grupy odbiorców o wielorakich potrzebach i w każdym wieku – zarówno do celów doskonalenia techniki w zakresie pływania jak i do celów rekreacyjnych i aktywnego wypoczynku.

Budynek będzie architekturą nawiązywał do otaczającego krajobrazu, spójnie łącząc znajdującą się vis a vis zabytkową bramę Przemyską i umocnienia z czasów I Wojny Światowej oraz infrastrukturę turystyczną miasta w postaci wyciągu narciarskiego i stadionu z drugiej strony.

(Fot. Materiały prasowe Texom)

Wiele atrakcji

Technicznie obiekt będzie wyposażony w halę basenowa obejmującą pełnowymiarową nieckę basenu pływackiego o wymiarach 25 x 25 m – 10 torów, o głębokości do – 1,8 m, basen do nauki pływania i aquaaerobiku: o wym. 12,5 x 10,0 o głębokości do 1,6m. Obie niecki wyposażone będą w regulacje głębokości w postaci ruchomego dna na całej powierzchni. Dodatkowo wewnątrz znajdował się będzie basen rekreacyjny: o głębokości 1,05 m z atrakcjami basenowymi typu: masaże podwodne, kaskady wodne, „rwącą rzekę”, leżanki, grzybek – kurtyna wodna, brodzik dla dzieci z atrakcjami wodnymi. Ponadto w części całorocznej będą dwie zjeżdżalnie, trzy jaccuzi oraz duża strefa saun i relaksu.

Oprócz tego w ramach kompleksu powstaną obiekty do użytku sezonowego: baseny zewnętrzne które będą obejmowały brodzik dla najmłodszych o głębokości do 40 cm, dwa baseny rekreacyjno-pływackie o głębokości do 140 cm wyposażone w atrakcje wodne typu: masaże, gejzery, zjeżdżalnie o zróżnicowanej wysokości i długości, teren do leżakowania bezpośrednio przy basenach oraz plażę utwardzoną z miejscami na leżaki.

(Fot. Materiały prasowe Texom)

Budują i wspierają

Texom to polska firma budowlana, realizująca roboty w formule generalnego wykonastwa w zakresie budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego, użyteczności publicznej oraz budynków objętych ochroną konserwatorską. Swoją siedzibę ma w Krakowie, a oddziały w Rzeszowie, Lublinie i Krakowie. Jej współwłaścicielami są absolwenci Politechniki Rzeszowskiej: Krystian Woś (prezes zarządu) i Paweł Stochmal (wiceprezes zarządu). Firma mocno udziela się zarówno w działalności sponsoringowej, jak też charytatywnej.

(Fot. Materiały prasowe Texom)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin