Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Tragiczny pożar w Manasterzu. Zginęła starsza kobieta

Akcja gaśniecza w Manasterzu w powiecie przeworskim na Podkarpaciu
Strażacy i policjanci na miejscu pożaru w Manasterzu. (Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku.FB)

Starsza kobieta zginęła w pożarze jednorodzinnego drewnianego domu w Manasterzu, w powiecie przeworskim. Jej życia nie udało się uratować mimo reanimacji.

Informacje o pożarze drewnianego domu w Manasterzu, strażacy dostali dziś ok. godz. 4:30. Jak ich poinformowano – w jednym z pomieszczeń budynku pojawi się ogień.

– Z drewnianego domu jednorodzinnego została ewakuowana niespełna 90-letnia kobieta. Niestety pomimo prób reanimacji nie udało się jej uratować życia – informuje brygadier Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

W akcji ratunkowej uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej z powiatu przeworskiego. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i będą dopiero ustalane.

Sprawdzajmy przewody kominowe

W tym roku doszło już do blisko 1160 pożarów, w których zginęło 16 osób. 74 trafiło do szpitali z poparzeniami lub w wyniku zatrucia dymami pożarowymi.

– Apelujemy o ostrożność i sprawdzenia urządzeń grzewczych w mieszkaniach. Wezwijmy też kominiarza, by sprawdził przewody kominowe i usunął sadzę z kominów, gdyż to są dosyć częste przyczyny pojawienia się ognia w domu – dodaje rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin