REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 21 czerwca 2024

Uciekał przed policjantami. Wjechał na łąkę, zostawił auto i pobiegł do lasu

Samochód porzucony przez uciekającego przed policjantami kierowcę
Ucieczka samochodem zakończyła się na łące, później kierowca zaczął biec. (Fot. KPP Jasło)

To była wyczerpująca ucieczka. 44-latek na widok radiowozu wjechał peugeotem na łąkę, stoczył się po stromym zboczu, po czym porzucił samochód i zaczął biec. Policjanci byli jednak szybsi, dopadli go po kilkuset metrach.

Do policyjnego pościgu doszło w miniony wtorek, 7 listopada, około godz. 15, w Trzcinicy koło Jasła.

Gdy policjanci z grupy SPEED zauważyli kierowcę bez pasów bezpieczeństwa, włączyli sygnały i chcieli go zatrzymać. Ten zareagował dość nerwowo. Rzucił się do ucieczki. Najpierw skręcił na łąkę i zjechał po stromym zboczu, po czym, gdy samochód odmówił dalszej jazdy, porzucił go i ruszył biegiem w kierunku lasu.

– Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Mężczyźnie udało się wbiec między drzewa, jednak po kilkusetmetrowym pościgu, mundurowi dogonili uciekiniera i zatrzymali go – relacjonuje mł. asp. Daniel Lelko, rzecznik policji w Jaśle.

Od mężczyzny czuć było alkohol. Nie chciał on podać policjantom swoich danych, nie zgodził się też na badanie alkomatem. Tożsamość uciekiniera szybko udało się ustalić, bo był już znany z wcześniejszych interwencji. To, czy był pijany, pokażą wyniki badania krwi, na które został zabrany do szpitala.

Póki co mieszkaniec gminy Jasło stracił prawo jazdy. Czeka go jeszcze sąd.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin