Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Ukradł kilka drzew, grozi mu 5 lat więzienia

(Fot. archiwum policji)

Nawet pięć lat więzienia grozi 48-latkowi, który ukradł kilka drzew w Ostrowach Baranowskich, w gm. Cmolas. Zdarzenie policji zgłosili właściciele lasu, którzy przyjechali na swoją działkę i zauważyli pnie po ściętych drzewach. Obok stał uszkodzony wóz.

Wartość strat wstępnie właściciele oszacowali na ponad tysiąc złotych. Kolbuszowscy „kryminalni” szybko ustalili, że związek z całym zdarzeniem może mieć 48-letni mieszkaniec gminy Cmolas. Pojechali do mężczyzny i przeszukali jego posesję. Znaleźli tam pozostałości po skradzionym drewnie.

48-latek przyznał się do winy.  Wyjaśnił, że ściął kilka drzew, a pozyskane w ten sposób drewno sprzedał innemu mężczyźnie, jako swoje. Poinformował też, że w trakcie załadunku łupu uszkodził wóz, który pozostawił na miejscu przestępstwa. Usłyszał zarzuty popełnienia kradzieży. Policjantom wyjaśnił, że chciał po prostu… zarobić. Grozi mu kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin