REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Uwaga kierowcy! W sobotę i niedzielę duże utrudnienia w ruchu

W ten weekend przez południową część Podkarpacia przejedzie kolarski peleton. Będzie się to wiązało z utrudnieniami na drogach (Fot. Materiały prasowe)

Kolarski wyścig oraz 2. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem będą przyczyną utrudnień w ruchu drogowym, jakie w ten weekend pojawią się na Podkarpaciu.

W sobotę odbędzie się 2. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem, organizowana przez Automobilklub Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała drogami Boguchwały i Niechobrza. Z uwagi na to, że wiele ulic i odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu, będą występowały utrudnienia.

2. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem rozpocznie się w sobotę, 18 sierpnia 2024 roku w Niechobrzu. Od godziny 10.30 do godziny 16, na  trasie odcinku PS1,  droga zostanie zamknięta dla ruchu.

Przebieg trasy – Początek – droga gminna nr 108185R, w rejonie posesji 766, następnie zawodnicy zawrócą obok Krzyża Milenijnego i dalej drogą bez numeru Niechobrz Granice przechodzącą przez działki o numerach 2224/1, 2221, 2223/1, 2220, 2276, 2279/7, 2275/1, 2278/2 – Koniec Odcinka.

Trasa jaką będą przejeżdżać zawodnicy, będzie zamknięta dla ruchu do 14.30.

Zalecane objazdy dla mieszkańców: drogami wewnętrznymi – gruntowymi do dróg powiatowych 1409R Zwięczyca-Niechobrz-Czudec.

Od godziny 11, wyścig rozpocznie się w Boguchwale i potrwa do godziny 20.

Odcinek PS2 przebiegał będzie drogami:

Początek – ulica Kolejowa w rejonie ulicy Sportowej, w kierunku dworca PKP, tam w rejonie pętli autobusowej zawodnicy nawrócą, następnie ulica Argemana, gdzie zawrócą na parkingu i z powrotem ulicą Argemana w kierunku dworca PKP, po raz kolejny zawrócą wokół pętli autobusowej obok dworca PKP, dalej ulicą Argemana, uilca Kasztanową, ulicą Kalinową przez tunel pod torami kolejowymi, a następnie w lewo ulicą Partyzantów do mety na wysokości drogi prowadzącej do posesji 37 i 37A- koniec odcinka.

Wyłączone odcinki dróg w Boguchwale:

  • ul. Kolejowa na wysokości posesji nr 10 do ul. Kwiatowej i ul. Kasztanowej;
  • ul. Argemana do ul. Kolejowej i ul. Kasztanowej;
  • ul. Kasztaniwa od posesji nr 18 do ul. Kalinowej;
  • ul. Partyzantów od ul. Kasztanowej do ul. Polnej.

Zalecane objazdy:

  • dla mieszkańców Mogielnicy – ul. Polną,
  • dla mieszkańców Niechobrza – ul. Przemysłową.
Fot. KMP

Kolarze w akcji

W sobotę i niedzielę na terenie Podkarpacia rozegrany zostanie „ORLEN WYŚCIG NARODÓW”. Trasa wyścigu przebiegać będzie przez miejscowości: Ustrzyki Dolne, Brzegi Dolne, Krościenko, Jureczkowa, Kwaszenina, Arłamów, po czym kolarze w miejscowości Arłamów wjadą na teren powiatu przemyskiego.

W sobotę 18 maja br. w związku z wyścigiem kolarskim utrudnienia w ruchu wystąpią na czas startu z Arłamowa, po czym wyścig wjedzie na teren powiatu przemyskiego, a następnie kolarze powrócą do Arłamowa ok godz. 14.00.  Utrudnienia na trasie Jureczkowa (od skrzyżowania) do Arłamowa potrwają w godz. 9.30 do około godz. 14.30. 

Na terenie powiatu przemyskiego: Arłamów, Makowa, Gruszowa, Aksmanice, Huwniki oraz Kalwaria Pacławska drogi wyznaczone na przejazd kolarzy będą CAŁKOWICIE ZABLOKOWANE i WYŁĄCZONE Z RUCHU w godz. 10-15.

Sobota (18 maja). Fot Mat. prasowe

W sobotę utrudnień związanych z przejazdem kolarzy należy spodziewać się także w Jaśle i jego okolicach.

Na czas przygotowania trasy wyścigu (od 7:00 do 19:30) czasowo wyłączone zostaną: ul. Basztowa (od skrzyżowania z ul. P. Skargi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Floriańska (od skrzyżowania z ul. Igielną do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Śniadeckich do skrzyżowania z ul. Floriańską, ul. Rynek (strona wschodnia) od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Farną – wzdłuż Urzędu Miasta w Jaśle.

Na czas przejazdu kolarzy (od 14:00 do 17:00), czasowo zostaną wyłączone ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Kasprowicza do skrzyżowania z ul. Śniadeckich), ul. Kasprowicza (od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II).

Na czas zjazdu pojazdów technicznych i obsługi wyścigu (od godz. 15:00 do 17:30 czasowo wyłączone zostaną ul. Farna (od skrzyżowania z ul. Basztową/ P. Skargi do skrzyżowania z ul. Rynek), ul. Gołębia od skrzyżowania z ul. Wałową do skrzyżowania z ul. Rynek, ul. P. Skargi od skrzyżowania z ul. Śniadeckich do skrzyżowania z ul. Basztową, ul. Rynek (strona północna) od skrzyżowania z ul. Farną do skrzyżowania z ul. K. Wielkiego, ul. Śniadeckich od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. P. Skargi.

Sobota (18 maja). Fot Mat. prasowe

Utrudnienia także w niedzielę

Trasa niedzielnego wyścigu przebiegać będzie przez miejscowości: Lesko, Huzele, Hoczew, Berezkę, Polańczyk, Wołkowyję, Bukowiec, Sakowczyk, Rajskie, po czym kolarze w miejscowości Rajskie, wjadą na teren powiatu bieszczadzkiego.

W powiecie leskim drogi będące trasą przejazdu kolarzy będą CAŁKOWICIE ZABLOKOWANE i WYŁĄCZONE Z RUCHU. Utrudnienia potrwają od około godz. 12.10 do ok. godz. 13.30. Otwarcie ruchu nastąpi po przejeździe pilota zamykającego koniec wyścigu.

W powiedzie bieszczadzkim utrudnienia potrwają od około godz. 13.15 na trasie Ustrzyki Dolne oraz Zadwórze – Brzegi Dolne do godz. 14.15, natomiast na części trasy od miejscowości Brzegi Dolne – Jureczkowa (skrzyżowanie na Arłamów) od około godz. 13.40 – do około godz. 14.45. 

Na terenie powiatu przemyskiego: Arłamów, Makowa, Gruszowa, Aksmanice, Huwniki oraz Kalwaria Pacławska drogi wyznaczone na przejazd kolarzy będą wyłączone z ruchu w godz. 13.45 – 16.40

Niedziela (19 maja). Fot Mat. prasowe

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin