Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Uwaga na dzikie zwierzęta. Dwa zderzenia z sarnami na Podkarpaciu

Kierowca w miejscach, gdzie drogi prowadzą przez lasy, szlaki wędrowne zwierząt, musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Dwa przypadki zderzenia samochodów z sarnami odnotowali tarnobrzescy policjanci jednego dnia. Kierującym samochodami osobowymi kobietom, dzikie zwierzęta wybiegły wprost przed maski pojazdów.

   – W piątek o godz. 8, w Skopaniu w gminie Baranów Sandomierski policjanci interweniowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem dzikiego zwierzęcia. 58 – letnia kobieta kierująca lancią jadąc lokalną drogą zderzyła się z sarną, która nagle wybiegła z pobliskich zarośli. Dzikie zwierzę padło na miejscu zdarzenia drogowego. W pojeździe uszkodzony został przedni zderzak – informuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik prasowy tarnobrzeskiej policji.

Tego samego dnia, przed godz. 15, policjanci wezwani byli do kolejnej kolizji drogowej z udziałem sarny. W gminie Grębów, 33-latka kierująca toyotą jadąc w kierunku w miejscowości Krawce zderzyła się z sarną, która przebiegała przez pas ruchu. W wyniku zderzenia z pojazdem dzikie zwierzę nie przeżyło i wpadło do rowu.

– Obie kobiety uczestniczące w zdarzeniach były trzeźwe – informuje policjantka.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zmniejszenie prędkości w rejonach lasów, nieużytków rolnych oraz pól, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się zwierzyny jest bardzo duże. Zmniejszenie prędkości może nam pozwolić uniknąć zdarzenia drogowego z udziałem zwierząt, a na pewno ograniczy jego skutki.

Co robić jeśli dojdzie do zderzenia z dziką zwierzyną?

– Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym. Pod żadnym pozorem nie należy dotykać zwierzęcia ani przewozić go w samochodzie. Niesie to ze sobą ryzyko zakażenia m.in. wścieklizną. Ponadto ranne zwierzę może być niebezpieczne dla człowieka. W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policję. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce patrol policji – informuje podkarpacka policja.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin