REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

UWAGA. Tej wody nie można pić!

W trzech miejscowościach powiatu dębickiego woda z kranów jest niezdatna do picia i mycia, bo stwierdzono w niej zawartość bakterii z grupy coli. (Fot. Pixabay)

Dziś, 19 kwietnia, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Dębicy wydał komunikat o niezdatności do spożycia wody dostarczanej przez urządzenia wodociągowe w Gołęczynie. Zaopatrywane z nich są gospodarstwa w miejscowościach: Dobrków, Gołęczyna i Parkosz.

Państwowy powiatowy inspektor sanitarny po zapoznaniu się ze sprawozdaniem badań wydanych dziś przez Laboratorium Higieny Komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie poinformował o zakazie spożywania wody w tych trzech miejscowościach powiatu dębickiego. Próbki pobrane w Ośrodku Zdrowia w Dobrkowie wykazały, że woda nie nadaje się do spożycia z uwagi na zawartość bakterii grupy coli oraz enterokoków.

W związku z tym woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowywania posiłków. Nie może być też używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych, ani do prania. Nie nadaje się też do kąpieli, mycia zębów, i przemywania otwartych zranień. Wykorzystywana może być wyłącznie do celów sanitarnych, np. spłukiwania WC.

Sanepid zalecił, żeby Wodociąg Lokalny Gołęczyna – Dobrków – Parkosz, który jest producentem tej wody, zapewnił zastępcze źródła zaopatrzenia w wodę. Zobowiązał też firmę do jak najszybszego podjęcia działań naprawczych, żeby woda była uzdatniona do spożycia

O tym, kiedy woda będzie nadawała się do picia oraz mycia, mieszkańcy zostaną poinformowani przez sanepid w kolejnym komunikacie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin