Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

W Danii kradła, w Polsce wpadła

Znak kontroli granicznej na przejściu granicznym z Ukrainą
Od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 200 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby

Strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali 39-letnią złodziejkę rowerów. Kobieta myślała, że spokojnie pojedzie sobie do ojczyzny. Tymczasem okazało się, że jej dane figurują w bazach, jako dane osoby wobec której władze Danii wydały Europejski Nakaz Aresztowania. Według duńskiego prawa może trafić za kratki na 6 lat.

Spokojna pasażerka samochodu wyjeżdżającego na Ukrainę nie spodziewała się, że zostanie zatrzymana na przejściu granicznym. Tymczasem kontrolujący ją strażnicy ustalili, że kobieta w Danii ukradła aż 30 rowerów. Skradzione przez nią jednoślady trafiały następnie do Niemiec. W związku z tym procederem 39-latka była poszukiwana. Wydano wobec niej Europejski Nakaz Aresztowania. Decyzją sądu zatrzymana Ukrainka najbliższe 60 dni spędzi w areszcie.

– Od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 200 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby – informuje rzecznik prasowy BiOSG, por. Piotr Zakielarz.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin