REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

W Krośnie testują chiński autobus elektryczny

Taki chiński elektryczny autobus testowany jest na ulicach Krosna. (Fot. MKS Krosno)

MKS Krosno testuje elektryczny autobus chińskiej firmy King Long. Jest to autobus miejski klasy MIDI, model PEV9, niskopodłogowy, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, z pomostem dla wózków inwalidzkich i dziecięcych.

Po ulicach Krosna jeździ model PEV9 o długości ok. 9,2 m, szerokości 2,45 m i wysokości 2,45 m i wysokości 3,25 m. Pojazd wyposażony jest w silnik mocy 245 kW, który na jednym ładowaniu ma zasięg ok. 300 km. Jednorazowo może przewieźć 62 pasażerów, z czego 26 na miejscach siedzących. 

Autobus z 18 kamerami

Pojazd wyposażony jest w zestaw 18 kamer zapewniających doskonałą widoczność kierowcy i bezpieczeństwo pasażerom, zabudowaną kabinę kierowcy oraz w niską podłogę aż za drugie drzwi. Napęd King Longa jest w 100 procentach elektryczny, a zamontowana w nim bateria o pojemności 211 kWh wyprodukowana jest w technologii LFP i gwarantuje długą żywotność. 

– W Krośnie testowany jest autobus klasy midi, czyli jeden z najpopularniejszych autobusów miejskich, który jeździł już po ulicach Kraśnika, Dęblina, Puław i Mińska Mazowieckiego – powiedział Paweł Dzikowski, prezes spółki EV Motors z Lublina, wyłączny przedstawiciel marki King Long w Polsce.

– Chcemy, aby kierowcy MKS Krośnie i pasażerowie mogli sprawdzić autobus w lokalnych warunkach i na lokalnych trasach. Jego zasięg jest naprawdę imponujący, a poza tym ma naprawdę wiele ciekawych rozwiązań. Liczymy, że spotka się z pozytywnymi ocenami. 

W siedzibie KHK delegacja chińskiej firmy Kong Long spotkała się z zarządem dwóch miejskich  spółek MPGK Krosno i MKS Krosno. (Fot. MKS Krosno)

Chińczycy przyjechali do Krosna 

Pod szyldem MKS Krosno na ulice niebawem wyjadą trzy nowe autobusy typu Urbino 9 Electric firmy Solaris, ale już teraz spore zainteresowanie wzbudza jeżdżący po mieście od kilku dni zielony autobus elektryczny. 

Pojazd ten przywieźli do Krosna przedstawiciele chińskiej firmy King Long, którzy gościli w siedzibie Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego (KHK), gdzie spotkali się z zarządem spółek MPGK Krosno i MKS Krosno. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin