REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 28 maja 2024

W Medyce zatrzymano poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. Jest podejrzany o przestępstwa seksualne

Od początku  2024 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali blisko 50 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby. (Fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl)

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali cudzoziemca poszukiwanego przez władze Mołdawii. Za przestępstwa seksualne grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia na przejściu granicznym w Medyce. Tutaj strażnicy graniczni kontrolowali 20-letniego obywatela Mołdawii, który chciał dostać się na Ukrainę. Podczas weryfikacji dokumentów okazało się, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu mołdawskich służb, które wydały za nim czerwoną notę Interpolu. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji. Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwa seksualne, za które w Mołdawii grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Cudzoziemiec został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Od początku  2024 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali blisko 50 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin