Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

W Sędziszowie Młp. powstanie żłobek dla ponad 100 maluchów

Władze miasta Sędziszowa Małopolskiego podpisały umowę z firmą z Tarnowa na wykonawstwo żłobka. (Fot. Urząd Miejski w Sędziszowie Młp.)

Po południowej stronie Przedszkola Publicznego nr 2 w Sędziszowie Małopolskim wybudowany zostanie żłobek dla ponad 100 dzieci. Będzie to trzykondygnacyjny budynek i koszt tej inwestycji wyniesie 5,7 mln zł.

Dysponując dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę  żłobka w Sędziszowie Młp., gmina złożyła wniosek w ub. roku o dofinansowanie  tego przedsięwzięcia i uzyskała na ten cel środki finansowe z Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do3 lat „Maluch”. Końcem 2023 roku ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji, w którym zgłosiło się 18 firm. Wyłoniono zwycięzcę i zostało nim Przedsiębiorstwo Budowlane IMBUD Jerzy i Jarosław Gajdosz z siedzibą w Tarnowie. 

Żłobek ma być gotowy w połowie 2025 roku

Koszt opracowania dokumentacji łącznika (czyli żłobka)  do  istniejącego budynku przedszkola  to ponad 68 tys. zł.  Natomiast na budowę wydanych zostanie 5 mln 749 tys. zł, z czego 4 mln 232 tys. zł pochodzi z programu „Maluch”. Termin realizacji tej inwestycji zgodnie za zapisami umowy, to 15 miesięcy od dnia podpisania umowy. Czyli żłobek powinien być  gotowy w połowie 2025 roku. 

W budynku żłobka zostaną wydzielone następujące strefy: 

  • Ogólna: sale wraz z zapleczem, sanitariaty, sekretariat, pomieszczenia rehabilitacji, wózkownia, pomieszczenia biurowe i socjalne
  • Techniczna: rozdzielnia, pralnia, magazyn, wentylatornia, kotłownia, pomieszczenie na sprzęt porządkowy, magazyn i zmywalnia
  • Komunikacyjna: wiatrołap,  klatki schodowe, komunikacja, windy, łącznik 
Tak ma wyglądać publiczny żłobek w Sędziszowie Młp. (Fot.  i wizualizacja Urząd Miejski w Sędziszowie Młp.)

W obecnym wniosku, w ramach środków dofinansowania, wykończone i wyposażone zostaną dwie z trzech kondygnacji, na których utworzone będą 104 miejsca dla dzieci poniżej 3 roku życia. Docelowo będzie się tam mogło pomieścić 150 maluchów. 

Parametry żłobka: 

  • Powierzchnia zabudowy wraz z łącznikiem – 509 m kw. 
  • Powierzchnia użytkowa wraz z łącznikiem – 1162 m kw. 
  • Powierzchnia użytkowa dwóch kondygnacji – 810 m kw.
  • Wysokość budynku – 11,44 m (żłobek), 4,30 m (łącznik)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin