REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Włamywali się do mieszkań. Zostali zatrzymani

Fot. Archiwum

Odzyskane mienie, zatrzymane osoby i tymczasowe areszty – to efekt wspólnej pracy policjantów z przemyskiej jednostki i Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Sprawcy włamywali się do mieszkań i domów na terenie powiatu przemyskiego. Za te przestępstwa podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z przemyskiej jednostki pracowali nad sprawą włamania na terenie powiatu przemyskiego, do którego doszło w noc sylwestrową 2023/2024 roku. Włamywacze dostali się do środka mieszkania wykorzystując nieobecność domowników, a ich łupem padła głównie biżuteria i gotówka na łączna kwotę 420 tys. złotych.

W miejscu zdarzenia grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła szczegółowe oględziny, podczas których zostały skrupulatnie zabezpieczone ślady. Kolejno w  toku prowadzonego śledztwa, policjanci gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich doprowadzić do sprawców włamania, a prowadzone równolegle działania operacyjne funkcjonariuszy wydziału kryminalnego dostarczały kolejnych ustaleń, które znacznie zawężały krąg podejrzewanych osób.

W efekcie szeroko zakrojonych działań i ścisłej współpracy przemyskich policjantów i prokuratury,  w styczniu i marcu br. doszło do zatrzymania 3 mężczyzn i kobiety na terenie woj. świętokrzyskiego. Podczas realizacji czynności  funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli  m.in. gotówkę i biżuterię, która jak się okazało, w części należała do pokrzywdzonych z terenu powiatu przemyskiego.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Przemyślu poparł kolejno składane przez śledczych wnioski o zastosowanie wobec trzech mężczyzn w wieku 43, 47, 52 oraz 45-latki tymczasowego aresztowania i wystąpił z takimi wnioskami do sądu. Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec 4 osób zatrzymanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące m.in. kradzieży z włamaniem. Policjanci ustalili, że podejrzani mogli dopuścić się szeregu innych przestępstw. Sprawa może mieć charakter rozwojowy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin