Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Wreszcie mamy podium! Aleksander Zniszczoł trzeci w Lahti

Aleksander Zniszczoł przed skokiem
Aleksander Zniszczoł (Fot. PZN/Tadeusz Mieczyński)

Aleksander Zniszczoł zajął 3. miejscu w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Lahti! To pierwsze podium polskiego zawodnika w tym sezonie!

Pierwsza seria miała dla Biało-Czerwonych słodko-gorzki posmak. Dzięki 128,5-metrowemu skokowi przez długi czas w konkursie prowadził Aleksander Zniszczoł. Jego osiągnięcie przebił jedynie Jan Hoerl, który skoczył krócej (124 m), lecz w mniej korzystnych warunkach. Pozwoliło mu to na wyprzedzenie 29-latka o 1,5 punktu. Różnice w czołówce były bardzo niewielkie – pierwszego i ósmego zawodnika dzieliły niecałe 4 punkty. 

Słabo spisali się pozostali Polacy. W finałowej „30” zabrakło Piotra Żyły (37. miejsce, 117,5 m), Kamila Stocha (37. pozycja, 117 m), Pawła Wąska (42. lokata, 111 m) i Macieja Kota (45. miejsce, 109,5 m).

W drugiej serii dalekimi lotami poza rozmiar skoczni popisali się między innymi Manuel Fettner i Ryoyu Kobayashi, którzy z dalszych miejsc awansowali do ścisłej czołówki zmagań. Trzeci Peter Prevc również przeskoczył punkt HS, wychodząc na prowadzenie przed finałową próbą Aleksandra Zniszczoła. 

Polak wytrzymał presję – po 129,5-metrowej próbie wylądował na 2. miejscu, co oznaczało, że po raz pierwszy w karierze stanie na podium w indywidualnym konkursie PŚ. Prowadzenie obronił Jan Hoerl, który zwyciężył po raz drugi tej zimy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin