Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

Wyskoczył z pociągu. Chciał ominąć kontrolę graniczną

Strażnik graniczny z psem na stacji kolejowej w Przemyślu
Strażników granicznych zabezpieczających wjazd pociągu do Polski o osobie, która wyskoczyła z jadącego składu, poinformował pracownik kolei. (Fot. BiOSG)

Obywatel Libanu próbował nielegalnie dostać się do Polski pociągiem z Ukrainy. Aby uniknąć kontroli granicznej, wyskoczył z jadącego składu. To nie była to jego pierwsza próba nielegalnego dostania się do Unii Europejskiej.

Do zdarzenia doszło we wtorek (14 listopada), podczas wjazdu do Polski międzynarodowego pociągu relacji Zaporoże – Przemyśl. Strażników granicznych zabezpieczających wjazd pociągu, o osobie która wyskoczyła z jadącego składu poinformował pracownik kolei.

– Mundurowi natychmiast ujęli mężczyznę – informuje por. Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak się okazało, zatrzymany to 33-letni Libańczyk, znany już funkcjonariuszom SG.

– Legalnie przebywający na Ukrainie cudzoziemiec usiłował wjechać do Polski już niespełna miesiąc temu. Nie posiadał jednak dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Unii Europejskiej – dodaje rzecznik.

Mężczyzna wykazał się jednak uporem. Wiedząc, z czym wiąże się kontrola graniczna i że nie ma szans na wjazd do Polski bez odpowiednich dokumentów, tym razem postanowił spróbować ją ominąć.

Za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Po zakończonych czynnościach mężczyzna został zawrócony z powrotem na Ukrainę.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin