REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Zaczynamy! W sobotę rusza sezon na basenach ROSiR i Żwirowni. Ile zapłacimy za bilety?

Plażowicze na rzeszowskiej żwirowni
Żwirownia to doskonałe miejsce na ucieczkę przed upałem. (Fot. Archiwum)

Nareszcie! Już tę sobotę (15 czerwca) otwarte zostaną miejskie baseny przy ul. Ks. J. Jałowego. Podobnie będzie z oficjalnym udostępnieniem Żwirowni – czyli miejskiego kąpieliska przy ul. Kwiatkowskiego. Oba kąpieliska będą czynne do końca wakacji.

Znane są już ceny za korzystanie z basenów otwartych w sezonie letnim od 15 czerwca do 31 sierpnia. W pierwszej turze, czyli w godzinach od 9 do 17, będzie obowiązywać cena 25 zł, a za ulgowy bilet zapłacimy 17 zł. W drugiej turze otwarcia tego rekreacyjnego obiektu ceny spadną. Od godziny 17 do 19 normalny bilet będzie kosztował 17 zł, a ulgowy – 12 zł.

Natomiast na Żwirowni przy ul. Kwiatkowskiego kąpielisko będzie czynne od godz. 10 do 18. Cena biletu normalnego – 6 zł, a ulgowego – 4 zł.

Również i w tym miejscu sezon potrwa od 15 czerwca do 31 sierpnia, oczywiście przy uwzględnieniu, jaka danego dnia będzie pogoda – gdy będą opady deszczu, to kąpielisko nie będzie dostępne.

Trzy baseny otwarte do wyboru

Maksymalna liczba osób, mogących jednocześnie korzystać z trzech otwartych basenów ROSiR-u to 3 tysiące osób. Jest tam pływalnia 50-metrowa z 8 torami tzw. wyczynowymi o maksymalnej głębokości 4,2 m. Do tego basenu przylega trybuna dwustronna z tarasem wypoczynkowym. Jest też basen 9-torowy, tzw. rekreacyjny, wyposażony w rynnę wodną (zjeżdżalnię) o długości 70 m oraz basen dla dzieci do lat 7 tzw. brodzik o długości 15 m i maksymalnej głębokości 80 cm, wyposażony w atrakcyjną fontannę.

Żwirownia to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Podkarpacia

Teren kąpieliska przy ul. Kwiatkowskiego to estetyczna plaża i w sezonie letnim dostępna jest tam wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. Dla głodomorów działają punkty gastronomiczne, serwujące smaczne przekąski. Dla najmłodszych niedawno stworzono niewielki plac zabaw oraz boisko do gry w siatkówkę.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin