REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Żużlowa niedziela. Stal kontra jeden z faworytów, Wilki z Bjerre jadą do Łodzi

Rzeszowscy żużlowcy powalczą w niedziele o trzecie zwycięstwo w tym sezonie (Fot. Jakub Malec)

W niedzielę o godz. 14 o kolejne ligowe punkty powalczą drużyny z Podkarpacia. Texom Stal Rzeszów na własnym torze będzie podejmować Abramczyk Polonię Bydgoszcz, z kolei Cellfast Wilki Krosno czeka wyjazdowa potyczka z H.Skrzydlewską Orłem Łódź.

ŻUŻEL. METALKAS 2. EKSTRALIGA

Rzeszowianie po ostatnim zwycięstwie nad ekipą z Gdańska, dziś chcą pójść za ciosem i pokonać jednego z głównych faworytów do awansu. Mecz ten zaplanowano na nie za bardzo lubianą przez zawodników – a pewnie także i kibiców – godz. 14, co może się wiązać z problemami z przygotowaniem toru.

– Co do przygotowania toru, to wróciliśmy do systemu z poprzedniego roku. Dziś zawodnicy stwierdzili, że to jest właściwa droga i tor by taki, jaki oczekiwali. Mam więc nadzieję, że godzina 14 nie przeszkodzi nam już tak w przygotowaniu tej nawierzchni, żeby była ona taka, jak dzisiaj czyli do walki, równy dla wszystkich, a przede wszystkim bezpieczny – mówił po ostatnim meczu z Wybrzeżem Gdańsk Paweł Piskorz, menedżer Texom Stali Rzeszów.

Ta przystąpi do niedzielnego meczu w swoim optymalnym składzie. Podobnie będzie w przypadku bydgoskiej Polonii, która do Rzeszowa przyjedzie m.in. z uczestnikiem cyklu Grand Prix, Niemcem Kaiem Huckenbeckiem. Bydgoszczanie w czterech dotychczasowych meczach zgromadzili na swoim koncie 6 punktów, odnosząc 3 zwycięstwa (51-38 z Ostrowem, 57-33 z Łodzią, 27-21 z Gdańskiem) i jedna porażka (42-48 z Krosnem).

Liderem ekipy Tomasza Bajerskiego jest Krzysztof Buczkowski (2,333 pkt/bieg), a średnią biegową powyżej dwóch punktów mają jeszcze Kai Huckenbeck (2,222) i Mateusz Szczepaniak (2,059).

AWIZOWANE SKŁADY

TEXOM STAL: 9. Marcin Nowak, 10. Krystian Pieszczek, 11. Jacob Thorssell, 12. Jesper Knudsen, 13. Nicki Pedersen, 14. Kryspin Jarosz, 15. Wiktor Rafalski

ABRAMCZYK POLONIA: 1. Kai Huckenbeck, 2. Tim Soerensen, 3. Mateusz Szczepaniak, 4. Andreas Lyager, 5. Krzysztof Buczkowski, 6. Franciszek Karczewski, 7. Olivier Buszkiewicz

TEXOM STAL RZESZÓW – ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ

Niedziela, godz. 14

Bjerre następcą Berge

Po dwóch porażkach z rzędu, o przełamanie złej passy żużlowcy Cellfast Wilków Krosno powalczą w Łodzi. W minionym tygodniu krośnianie znaleźli następcę kontuzjowanego Dimitriego Berge, którym został Duńczyk Kenneth Bjerre.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z Dimitrim, który wraca do zdrowia w rodzinnej Francji. Dziś nie wiadomo, ile dokładnie potrwa jego rekonwalescencja. Jazda do końca rundy zasadniczej z zastosowaniem zastępstwa zawodnika obarczona byłaby bardzo dużym ryzykiem – stąd angaż Kennetha Bjerre, z którym związaliśmy się motywacyjnym kontraktem. Mówiąc w skrócie – wartość jego wynagrodzenia będzie uzależniona od jego wyników na torze. Byliśmy w kontakcie z Kennethem od tygodnia. W czwartek wieczorem zawodnik przyjął warunki naszej propozycji. Cieszymy się na okoliczność poszerzenia naszej kadry – powiedział dla serwisu wilkikrosno.pl prezes krośnieńskiego klubu Grzegorz Leśniak.

Jeśli krośnianie zdążą załatwić wszystkie formalności, Duńczyk wystąpi w niedzielny meczu w Łodzi.

AWIZOWANE SKŁADY

H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ: 9. Luke Becker, 10. Daniel Kaczmarek, 11. Tomasz Gapiński, 12. Benjamin Basso, 13. Oliver Berntzon, 14. Bartosz Nowak, 15. Mateusz Bartkowiak

CELLFAST WILKI: 1. Patryk Wojdyło, 2. Norbert Krakowiak, 3. Vaclav Milik, 4. Dimitri Berge, 5. Jakub Wieszczak, 6. Piotr Świercz, 7. Szymon Bańdur

H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ ŁÓDŹ – CELLFAST WILKI KROSNO

Niedziela, godz. 14

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin