REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Dlaczego warto grać w squasha?

Squash to sport, który cieszy się obecnie coraz większą popularnością wśród osób w każdym wieku. Dość proste zasady gry, możliwość spalenia dużej ilości kalorii oraz poprawa ogólnej kondycji fizycznej to tylko niektóre korzyści, które przyciągają kolejnych amatorów pragnących spróbować swoich sił w squashu. Zastanawiacie się nad rozpoczęciem swojej przygody z tym właśnie sportem? Chcecie poznać jego najważniejsze zalety? A może poszukujecie profesjonalnego kortu w Rzeszowie? Jeśli na jakiekolwiek z zadanych pytań odpowiedzieliście „tak”, koniecznie przeczytajcie niniejszy artykuł!

Czym jest squash?

Squash jest dyscypliną, która pod niektórymi względami przypomina grę w tenisa. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma aktywnościami jest jednak fakt, że w przypadku squasha rozgrywający odbijają piłkę rakietą od ściany w taki sposób, aby możliwie jak najbardziej utrudnić przeciwnikowi odebranie (ponowne odbicie piłki). Mimo że nie brzmi to zbyt skomplikowanie, rozgrywki rządzą się konkretnymi zasadami, które w pierwszej chwili mogą wydawać się trudne dla osób niemających wcześniej żadnej styczności z tym sportem. Dobrym rozwiązaniem dla początkujących jest obejrzenie dowolnego filmiku objaśniającego teorię w praktyce albo skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego instruktora. Taką właśnie możliwość oferuje Klub Fitness w Folwark Center, na którego terenie znajdują się dwa korty, szatnie oraz sucha sauna pozwalająca na relaks po dynamicznym meczu.

Jakie są zalety gry w squasha?

Chociaż odbijanie piłki od ścianę wydaje się prostą i niezbyt wyczerpującą czynnością, w rzeczywistości gra w squasha wymaga od zawodników bardzo dobrej kondycji fizycznej, szybkości oraz doskonałej koncentracji. Elementy te wiążą się z licznymi zaletami uprawiania tego sportu, wśród których najczęściej wskazywaną jest możliwość spalenia ogromnej ilości kalorii – szacuje się, że w ciągu jednego meczu można spalić nawet 900 kalorii! Gra w squasha angażuje bowiem wiele grup mięśniowych, dzięki czemu zawodnicy mogą również zwiększyć swoją ogólną sprawność, wzmocnić mięśnie oraz poprawić sylwetkę. Uprawianie tak dynamicznego sportu związanego z używaniem siły do uderzania rakietą to także świetny sposób na rozładowanie stresu po ciężkim dniu pełnym wyzwań.

Squash to także znakomita opcja dla osób poszukujących atrakcyjnej aktywności pozwalającej na przyjemne spędzenie czasu w gronie najbliższych. Wiele osób tratuje ten sport jako świetną rozrywkę wzbogaconą o element rywalizacji, która nie wymaga posiadania dużych nakładów finansowych, aby móc spróbować swoich sił. Właściwie wystarczy jedynie zadbać o odpowiedni strój wraz z butami sportowymi oraz o wcześniejszą rezerwację kortu, ponieważ w większości lokali istnieje możliwość wynajmu rakiet na miejscu. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, że w squasha można grać przez cały rok i niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych.

Kto może grać w squasha?

W squasha może grać w zasadzie każdy, jeśli oczywiście nie istnieją ku temu żadne przeciwwskazania. Jako że mamy do czynienia ze sportem interwałowym, przede wszystkim powinny z niego zrezygnować osoby mające problemy z układem krwionośnym i sercem. Kolejnymi powodami, dla których zabrania się korzystania z zalet squasha, są cukrzyca, nadciśnienie oraz zły poziom cholesterolu. Ryzyko kontuzji i duże obciążenie fizyczne związane z uprawianiem tej dyscypliny sprawiają, że kobiety w ciąży oraz osoby po zabiegu chirurgicznym kolana, kręgosłupa lub ścięgna Achillesa również powinny zrezygnować z tej aktywności.

Pragniecie spróbować swoich sił w tym dynamicznym sporcie?

Zarezerwuj swój kort do Squasha już dziś na:

https://www.folwark.rzeszow.pl/lokale/sport-i-zdrowie/squash-rzeszow-folwark-center.html

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin