REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Ekspres do małej kuchni – jaki model wybrać? 5 propozycji

Szukasz ekspresu do małej kuchni? Sprawdź najlepsze propozycje, żeby wybrać idealny model. W zestawieniu czekają modele, które zajmują niewiele miejsca i zmieszczą się nawet na ograniczonej przestrzeni!

Ekspres ciśnieniowy do małej kuchni – dlaczego tak?

Ekspres ciśnieniowy to ulubiony sprzęt wszystkich miłośników kawy. Napoje parzone za pomocą tego urządzenia mają głębszy smak i aromat niż kawy rozpuszczalne czy te przygotowane w ekspresie przelewowym. Ich przygotowanie wymaga też znacznie mniej pracy niż w przypadku kawiarki czy ekspresu kolbowego, które trzeba obsługiwać ręcznie. Smak i wygoda to istotne argumenty. Tylko jak wybrać ekspres do kawy, które zmieści się w małej kuchni? Niewielka przestrzeń na blacie stanowi pewnie ograniczenie, jednak nie ma rzeczy niemożliwych! Wystarczy spojrzeć dokładnie na wymiary sprzętu i na pewno coś się znajdzie. Wytypowaliśmy 5 ekspresów, które do małej kuchni pasują idealnie.

Ekspres do małej kuchni – najlepsze modele

Chcesz ekspres do małej kuchni? Zobacz wybrane propozycje. W zestawieniu znalazły się zarówno typowe ekspresy ciśnieniowe automatyczne, jak również kompaktowe ekspresy na kapsułki.

Ekspres na kapsułki KRUPS-NESPRESSO Essenza Mini

To jeden z najmniejszych ekspresów na kapsułki – mieści się na każdym blacie. Szerokość urządzenia to zaledwie 8,4 cm, a wysokość 20,4 cm. Przy tych wymiarach zajmuje mniej więcej tyle przestrzeni, co przeciętny czajnik elektryczny. Ekspres ma podświetlane przyciski i automatyczny wyłącznik czasowy. Przygotowując kawę, można ustawić ilość wody. Minimalistyczny design pasuje do nowoczesnego wnętrza.

Ekspres na kapsułki KRUPS KP173B Dolce Gusto INFINISSIMA PF

Następny tani i bardzo prosty w obsłudze ekspres na kapsułki, który bez trudu zmieści się w małej kuchni. Zaletą jest możliwość regulacji wysokości podstawy, aby była dopasowana do wysokości filiżanki, szklanki lub kubka. Szerokość urządzenia to tylko 15 cm. Przyciski są podświetlane, a oszczędzanie prądu ułatwia automatyczny wyłącznik czasowy.

Ekspres na kapsułki De LONGHI-NESPRESSO EN510.B Lattissima One

To ciekawy ekspres kapsułkowy, który pozwoli przygotować też pyszne kawy z pianką dzięki wbudowanemu systemowi do spieniana, zintegrowanemu z pojemnikiem na mleko. Z kolei pojemnik na wodę jest większy niż w większości ekspresów kapsułkowych – nie trzeba więc uzupełniać go bardzo często. Podobnie jak we wcześniej opisanym modelu KRUPS, jest tu funkcja podświetlania przycisków i automatyczny wyłącznik czasowy. Szerokość urządzenia to tylko 15,4 cm.

Ekspres ciśnieniowy MELITTA Solo chilli red

Intensywny kolor sprawia, że ten ekspres wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Będzie idealnym wyborem, jeśli lubisz kawę ze świeżo zmielonych ziaren. Grubość zmielenia ziaren można regulować, podobnie jak temperaturę napoju. Oprócz zwykłej czarnej kawy automatycznie przygotowuje także americano, caffe lungo, espresso oraz ristretto. Łatwo oszczędzisz czas, przygotowując dwa napoje jednocześnie – to zasługa podwójnego dozownika. Szerokość urządzenia to tylko 20 cm.

Ekspres ciśnieniowy DE LONGHI Dinamica Plus

Ten model przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią także kawy mleczne. Lista automatycznie przygotowywanych napojów jest dłuższa niż w przypadku ekspresu Melitta Solo, bo obejmuje także caffe au lait, caffe latte, cappuccino, flat white czy latte macchiato. Napoje można przygotować z kawy mielonej lub z kawy w ziarnach – sam możesz wybrać poziom zmielenia, stawiając na jedno z 13 ustawień. Ekspres ma funkcję automatycznego czyszczenia i odkamieniania, pozwala na regulację mocy kawy oraz temperatury. Szerokość urządzenia to niecałe 24 cm.

Dobre ekspresy do kawy znajdziesz w sklepie MediaMarkt.pl!

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin