Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 29 lutego 2024

Jaki biznes otworzyć w systemie franczyzy? Co zyska na popularności w 2023 roku?

Biznes zmienia się bardzo dynamicznie, każdy rok przynosi nowe trendy. Trzeba umieć dostosowywać się do tego na bieżąco. Jeśli interesuje Cię sprawdzony pomysł na własny biznes na wsi lub w mieście, sprawdź, co zyska na popularności w 2023 roku.

Franczyza na wsi oraz w dużej aglomeracji – aktualne trendy

Franczyza jest alternatywą między innymi dla osób początkujących, które chcą zacząć pracować na własny rachunek, ale często nie mają doświadczenia w biznesie ani autorskiego pomysłu na własny biznes – na wsi czy w mieście. Jest też ofertą dla doświadczonych mikroprzedsiębiorców, którzy mogą dalej prowadzić swój biznes w ramach nowego pomysłu , ale tym razem pod logo znanej sieci.

Handel zawsze na topie – sklep spożywczy w ramach franczyzy

Jeśli masz smykałkę do handlu i zastanawiasz się, jaki pomysł na własny biznes na wsi lub w mieście ma duże szanse na powodzenie, rozważ prowadzenie sklepu pod szyldem znanej i lubianej marki – jak np. Żabka. Jej placówki w całej prowadzi już ponad 7300 franczyzobiorców. Sklepy Żabki odwiedza codziennie prawie 3 mln klientów.

Franczyza na wsi lub w dużej aglomeracji oferowana przez tę popularną markę wymaga jedynie ok. 5 tysięcy złotych wkładu własnego na start. Żabka gwarantuje m.in. rozpoznawalny szyld, w pełni umeblowany i zatowarowany sklep, szkolenia teoretyczne i praktyczne przygotowujące do samodzielnego prowadzenia działalności, dostawę bezpośrednio do sklepów, wsparcie marketingowe i opiekę partnera biznesowego, a także możliwość różnych promocji. Mocną stroną Żabki są też dodatkowe usługi dostępne jedynie w sklepach tej sieci, a także nowoczesne rozwiązania ułatwiające franczyzobiorcom prowadzenie biznesu na co dzień jak np. aplikacja Cyberstore

Jaki biznes otworzyć? Aptekę, klub fitness, SPA

Okres pandemii i mniejszej aktywności fizycznej sprawił, że popularność zyskują firmy oferujące usługi czy produkty, które pozwolą zadbać zarówno o kondycję, jak i samopoczucie. Franczyzy, łączące te dwa zagadnienie, będą się rozwijać i świetnie prosperować – jako pomysł na własny biznes na wsi możesz zatem rozważyć aptekę, salon SPA w ramach oferty agroturystycznej, a w mieście siłownię pod znanym szyldem lub działalność rehabilitacyjną.

Gastronomia na franczyzie

Wiele popularnych franczyz dotyczy też działalności gastronomicznej. Po pandemii kawiarnie, bary i restauracje otwierają się na nowo, wiele z nich dynamicznie działała też z zamówieniami składanymi online lub na wynos. Dużą popularność zyskała też mobilna franczyza gastronomiczna – czyli food trucki. Przyczepy gastronomiczne generują dużo niższe koszty ogólne, a stały się wyjątkowo popularne na plenerowych eventach. Jeśli zastanawiasz się, jaki biznes na wsi ma szansę się przyjąć, food trucki z powodzeniem serwują dania nawet w najmniejszych miejscowościach – głównie turystycznych. Wiele wskazuje na to, że franczyza w wersji mobilnej w nadchodzącym roku zanotuje duży rozkwit.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin