Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Kryptowalutowe giełdy zdecentralizowane: Przewaga nad tradycyjnymi platformami

Kryptowaluty zdobywają coraz większą popularność. Rzeczywiście dają duże możliwości inwestycji, ale trzeba też zdawać sobie sprawę z ryzyka jakie ze sobą niosą. Zasadniczo większość inwestorów dokonując nieprzemyślanych inwestycji traci. Dzieje się to szczególnie w przypadku osób, które wybierają kontrakty CFD na kryptowaluty z dźwignią. Dziś podpowiemy Wam dlaczego kryptowalutowe giełdy zdecentralizowane mają przewagę nad tradycyjnymi platformami.

Kryptowalutowe giełdy zdecentralizowane – co należy wiedzieć?

Tradycyjne platformy są scentralizowane, co oznacza, że są kontrolowane i zarządzane przez konkretne osoby, które następnie osiągają z tego tytułu zyski. Wiąże się to z dodatkowymi opłatami dla inwestorów. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku kryptowalutowych giełd zdecentralizowanych. Co to oznacza? Otóż trzeba wiedzieć, że transakcje między stronami odbywają się w sposób bezpośredni. Nie występuje też konieczność logowania. Nie ma pośredników, a dzięki temu wszystko odbywa się na zasadzie peer to peer. Wykorzystuje się tutaj technologię blockchaina. Dzięki temu pośrednicy nie mają jakiejkolwiek kontroli nad zasobami użytkowników. Jeżeli chcecie inwestować w krytowaluty, to możecie zdecydować się na ofertę: https://exmo.com/pl. Same transakcje nie są też obarczone błędem. Nie bez znaczenia jest fakt, że bezpieczeństwo transakcji jest na najwyższym poziomie. Jak więc widzicie przewaga zdecentralizowanych giełd nad scentralizowanymi jest naprawdę duża. Scentralizowane giełdy wymagają rejestracji, podawania danych bankowych. Trzeba także zidentyfikować swoją tożsamość. To wszystko zwiększa ryzyko ataku hakerskiego. Występuje tutaj także tzw. księga zamówień. Składa się ona ze zleceń kupna oraz sprzedaży. Trzeba także wiedzieć, że handel na scentralizowanych giełdach jest bardzo prosty, gdyż wystarczy wybrać aktywa i potwierdzić transakcję, a następnie użytkownik nabywa nowe środki na swoim koncie. Występuje powiernik, który pobiera określone środki za tę transakcję. 

Dlaczego warto korzystać ze zdecentralizowanych giełd?        

Zdecentralizowane giełdy są stosunkowo podobne do tych scentralizowanych, a więc dają możliwość zakupu i sprzedaży kryptowalut, przy czym można zauważyć też różnice. Giełdy zdecentralizowane opierają się przede wszystkim na blockchainie. Dzięki temu giełda nie ma kontroli nad aktywami. Wykorzystywane są tutaj inteligentne kontrakty. Zmniejsza to ryzyko ataków hakerskich. Dzięki temu, że giełda nie przechowuje aktywów rzeczywiście środki są dobrze chronione przed włamaniami. Użytkownicy mogą też skorzystać z dodatkowych opcji. Można wykorzystać też transakcje tokenami, ale to wiąże się z wyższymi opłatami. Jeżeli chodzi o wygodę korzystania, to zdecentralizowana giełda nie jest trudna w obsłudze, choć oczywiście należy znać podstawy sprzedaży i zakupu kryptowalut. Z tego powodu zdecentralizowane giełdy można określić mianem najważniejszych trendów, choć nadal nie są dużą gałęzią w świecie kryptowalut. Możecie na nich inwestować w różne kryptowaluty np. Bitcoin czy Tether. Dobrą ofertę znajdziecie na stronie: https://exmo.com/pl/buy-tether.  Zdecentralizowane giełdy są zbudowane na otwartych blockchainach. Umożliwiają zarówno kupowanie, jak i sprzedawanie kryptowalut, natomiast w tym przypadku nie występuje konieczność wykorzystania osób trzecich, choćby w zakresie przechowywania środków. Dzięki temu każdy użytkownik zyskuje większe bezpieczeństwo transakcji, ale też jej niższe koszty.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin