Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Na czym polega integracja online?

Coraz popularniejszy model pracy zdalnej przyniósł możliwość znacznego rozwoju zawodowego poza miejscem zamieszkania. Niesie ze sobą jednak również zagrożenia dla funkcjonowania organizacji, będące następstwem utrudnionej integracji pracowników. Remedium jest jednak integracja online, której organizacja pojawiła się w ofercie czołowych agencji eventowych.

  1. Integracja online – czy to w ogóle możliwe?
  2. Wybierz odpowiednią formę integracji online

Integracja i team building online to odpowiedź organizatorów na rosnące potrzeby polskich przedsiębiorców, którzy już od wielu miesięcy borykają się z konsekwencjami pandemii i kolejnych, restrykcyjnych obostrzeń. W tych warunkach integracja pracowników powinna być przeprowadzona w bezpiecznych warunkach i budować poczucie więzi w zespole.

Integracja online – czy to w ogóle możliwe?

Już od wielu lat wiadomo, że integracja zespołu pracowników jest jednym z elementów składających się na sukces firmy. Poszczególni członkowie personelu, począwszy od tych pracujących na najniższym szczeblu, a skończywszy na kadrze zarządzającej, muszą czuć się ważni i potrzebni dla całego zespołu. Jak dotąd właściciele firm zwykle decydowali się na organizowanie wyjazdów plenerowych lub spotkań w miejscowych restauracjach, jednak pandemia zmusiła ich do kreatywnego podejścia do budowania zespołu i nawiązywania więzi między pracownikami. Efektem tego podejścia jest integracja online, a więc forma spotkania organizowanego w sieci, w którym mogą uczestniczyć wszyscy pracownicy, niezależnie od tego, w jakiej części Polski lub świata obecnie się znajdują.

Do przeprowadzenia skutecznej integracji online potrzebny jest jednak profesjonalny sprzęt oraz sprawdzony scenariusz wydarzenia. O ile sprzęt dostępny jest w sklepach i wypożyczalniach, o tyle scenariusz nie zawsze można w pełni opracować, nie mając doświadczenia w organizowaniu takich wydarzeń. Pracodawcy decydują się więc na wynajęcie specjalistycznych agencji, które organizują i przeprowadzają eventy online, zarówno dla niewielkich grup pracowników, jak i dla dużych korporacji. Dla pracowników to ciekawa i bezpieczna forma zabawy, natomiast dla pracodawców forma oszczędności – integrację online można skutecznie zorganizować niższym kosztem niż przeciętne wyjście na kręgle lub do restauracji.

Wybierz odpowiednią formę integracji online

Zdalny team building można przeprowadzić w kilku różnych wariantach. Doświadczenie agencji eventowych pokazuje, że szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się integracja zespołu online w formie warsztatów degustacyjnych. Podczas takiego spotkania online, uczestnicy mogą spróbować kilku wyśmienitych trunków, które wcześniej są do nich dostarczane pod wskazany adres. Podczas degustacji o trunkach opowiadają profesjonalni kiperzy i sommelierzy.

Równie popularną integracją online są zabawy związane z ekologią, przeprowadzane w formie rywalizacji pomiędzy zespołami pracowniczymi. Część zadań odbywa się wówczas w sieci, a pozostałe offline. Tę ekologiczną rywalizację w wersji hybrydowej można w pełni dopasować do możliwości każdej firmy i liczebności personelu. Alternatywę stanowią warsztaty online polegające na samodzielnym stworzeniu lasu w słoiku. Zabawy integracyjne w sieci mogą też mieć wymiar gastronomiczny. Warsztaty kulinarne ze znanym kucharzem lub szefem kuchni wymagają dużego zaangażowania, jednak przynoszą pracownikom wiele satysfakcji i chwile wytchnienia. Kolejnym wariantem są warsztaty improwizacji, budujące nie tylko kreatywność, ale również umiejętność pracy zespołowej. Taką integrację zespołu online zapamięta każdy!

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin