Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Praktyczne meble na mały balkon – co wybrać?

Choć za oknami wciąż jeszcze zima, powoli wszyscy zaczynamy wyczekiwać cieplejszych dni i… wiosny. Już niebawem będziemy znów mogli cieszyć się z wypoczynku na świeżym powietrzu. A miejsce do relaksu da się stworzyć wszędzie – nawet na ciasnym balkonie w bloku. Trzeba tylko dobrze przemyśleć aranżację.

Jakie meble ustawić na małym balkonie? Jaki styl sprawdzi się najlepiej? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Ciasny balkon a odpowiednie style aranżacyjne

Aranżacja małego balkonu wymaga dobrego przemyślenia każdego detalu. Kompleksowy plan to klucz do sukcesu i optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Warto również zastanowić się nad konkretnymi rozwiązaniami stylistycznymi. W przypadku ograniczonego metrażu zdecydowanie najkorzystniej sprawdzają się opcje minimalistyczne. Prostota, rezygnacja z nadmiaru przedmiotów oraz postawienie wyłącznie na praktyczne wyposażenie, które zapewnia komfort wypoczynku oraz buduje klimat.

Świetnym pomysłem jest użycie nurtów nowoczesnych, skandynawskich lub japońskich – skoncentrowanych na funkcjonalności, równocześnie pozwalających na stworzenie naprawdę przytulnego zakątka do relaksu.

Idealne meble na mały balkon

Jakie meble sprawdzają się na ciasnym balkonie? Jeśli metraż jest niewielki, trzeba często iść na kompromisy w kwestii planowania przestrzeni. Zamiast rozbudowanych sof i foteli znacznie lepiej sprawdzą się leżaki i krzesła oraz niewielkie stoliki kawowe, których spory wybór oferuje choćby: Bazkar.pl.

Dobrym pomysłem jest także zwrócenie się w stronę opcji wielofunkcyjnych. Można choćby skorzystać z ławki ze skrzynią lub stolika z niewielkim schowkiem, który da się wykorzystać jako dodatkowe siedzisko. Innym pomysłem na niewielki balkon są meble składane – lekkie, proste w transporcie i pozwalające na szybką reorganizację strefy relaksu, gdy tylko pojawi się taka konieczność.

Czy na ciasnych balkonach zmieszczą się dekoracyjne dodatki?

W ciasnych przestrzeniach każdy centymetr ma wielkie znaczenie. Czy zatem można zajmować miejsce na balkonie akcesoriami ozdobnymi? Wszystko zależy od tego, jakie produkty się wybierze. Nastrój w miejscu do wypoczynku świetnie budują barwne tekstylia. Mogą to być choćby poduszki na siedziskach, ale też dywaniki balkonowe czy ścienne makramy. Oprócz nich nie zapominajmy o dobrym oświetleniu – jak lampy ścienne lub zawieszane na balustradach. A co z zielenią? Balkon ma stanowić łącznik między mieszkaniem a światem zewnętrznym. Powinno się zatem znaleźć na nim nieco miejsca dla dekoracyjnych okazów roślinnych. Można zawiesić je w donicach na ścianie lub poręczach bądź stworzyć niezmiernie modny obecnie wertykalny ogród.

Idealny kącik do wypoczynku nawet na małym balkonie

Piękne miejsce do wypoczynku wcale nie musi być duże ani rozbudowane, by zapewniało odpowiednie warunki do relaksu. Trzeba tylko dobrze przemyśleć aranżację, stawiając na praktyczne elementy wyposażenia i właściwe dodatki. Tak powstanie nasz prywatny zakątek, w którym z chęcią się ukryjemy przed światem po długim dniu pełnym obowiązków.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin