Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia

Jeśli nie jadasz śniadania, bo spieszysz się do pracy, a w weekend, bo wstajesz niemal na lunch, warto zmienić swoje przyzwyczajenia. Optymalnie byłoby jeść około 4-5 posiłków dziennie, co zapewni dobrą formę, siłę, samopoczucie i skupienie. Dlaczego śniadanie ma tak duże znaczenie? Wyjaśniamy poniżej.

Regularne posiłki – jedz 4-5 razy dziennie

Zróżnicowana dieta jest wartościowa i dostarcza nam niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Należy jadać około 4-5 niewielkich posiłków dziennie, by zapewnić sobie odpowiedni poziom cukru we krwi, energię i koncentrację. Zacznij od śniadania, ewentualnie kup kanapki w sklepie – codziennie otwarty sklep spożywczy Żabka ma bogatą ofertę gotowych śniadań, jak i produktów idealnych na pierwszy posiłek.

Śniadanie dostarcza energii

Śniadanie to dawka energii na cały dzień. Dzięki niemu nie sięgamy po słodycze, czujemy się syci i skupieni na pracy. Każdy ma swoje ulubione danie – np. owsiankę z jogurtem, gofry na słono, musli czy kanapki. Jeśli nie masz możliwości, by je szybko przygotować, zawsze znajdziesz w zasięgu wzorku otwarty sklep spożywczy Żabka.

Zawsze otwarty sklep spożywczy – co zjeść na śniadanie?

Pieczywo, gotowe kanapki

Dobry sklep spożywczy oferuje codziennie świeże i smaczne pieczywo. Nie zawsze jednak musisz mieć czas, by przygotować coś dla siebie lub dla swojej rodziny.

Pełnowartościowy posiłek – jak kanapki Tomcio Paluch – można kupić po drodze do pracy w każdy dzień tygodnia albo zabrać ze sobą w weekend na piknik. Żabka to sklep spożywczy otwarty w niedzielę, w którym można kupić pełnowartościowe przekąski siedem dni w tygodniu. Zwróć uwagę na składniki, czyli rodzaj pieczywa, sposób obróbki mięsa, świeżość warzyw czy sos.

Pożywne musli lub owsianka

Może to być tradycyjna owsianka z jogurtem, płatki kukurydziane na mleku czy modna jaglanka na napoju kokosowym. Takie śniadanie jest pożywne i dostarczy błonnika. Owsianki są proste w przygotowaniu, można też kupić gotowe – odwiedź w weekend sklep spożywczy otwarty w niedziele, by zaspokoić głód od razu po przebudzeniu.

Omlet lub jajecznica

Możesz też sięgnąć po serek wiejski, twaróg albo jajka i przygotować z nich omlet albo jajecznicę w ulubionej wersji, np. z szynką. Codziennie otwarty sklep spożywczy Żabka to gwarancja dobrej jakości produktów – a świeże jajka to podstawa udanego śniadania.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin