Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Starzenie się skóry a popularne zabiegi.

Starzenie się skóry to naturalny proces, który wynika z postępujących zmian w komórkach organizmu wraz z upływem lat. Istnieją jednak sposoby na opóźnienie lub zminimalizowanie objawów, takich jak zmarszczki, kurze łapki, worki pod oczami i bruzdy na dłoniach. Jednym z nich są zabiegi medycyny estetycznej. Zastanawiasz się, jak walczyć ze starzeniem się skóry? Poznaj skuteczne sposoby na zatrzymanie procesu.

Na czym polega starzenie się skóry?

Starzenie się skóry to nieunikniony proces, który niesie ze sobą wiele zmian w wyglądzie. Główną przyczyną tego zjawiska jest utrata kolagenu i włókien elastyny, które są niezbędne dla utrzymania jędrności i elastyczności. Wraz z wiekiem zmniejsza się ich produkcja, przez co pojawiają się zmarszczki. Poza czynnikami fizjologicznymi istotny wpływ na stan skóry mają takie czynniki jak:

  • promieniowanie UV;
  • palenie papierosów;
  • jakość snu;
  • chroniczny stres;
  • brak aktywności fizycznej;
  • zanieczyszczenia środowiska;
  • niewłaściwa dieta;
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

Profilaktyka starzenia się skóry

Aby opóźnić starzenie się skóry, należy przede wszystkim unikać szkodliwego promieniowania UV. Oprócz tego ważne jest suplementowanie diety odpowiednimi składnikami, takimi jak witamina C, E, A czy antyoksydanty. Regularne stosowanie kremów nawilżających oraz odżywczych przyczyni się do spowolnienia procesu. Warto pamiętać o ograniczeniu palenia papierosów oraz picia alkoholu. Istotna jest również odpowiednia ilość snu, a także minimalizowanie stresu.

Jak powstrzymać starzenie się skóry?

Innym sposobem na zahamowanie procesów starzenia się jest skorzystanie z możliwości, jakie obecnie stwarza medycyna estetyczna. Dużą popularnością cieszą się zabiegi na worki pod oczami. Obecnie istnieje kilka skutecznych metod nieinwazyjnego usuwania takich defektów. Jedną z nich bez wątpienia jest mezoterapia igłowa oczu. Zabieg ten daje spektakularne efekty w walce z oznakami starzenia się skóry. Polega on na podaniu preparatów odżywczych do głębszych warstw za pomocą specjalnej igły. Już po pierwszych mikronakłuciach można zauważyć, że twarz wygląda na wypoczętą. 

Do skutecznych zabiegów można także zaliczyć te, które wykonywane są laserem frakcyjnym. Jest to bezinwazyjna i bezpieczna metoda, która polega na nakierowaniu wiązki na skórę okolic oczu. Dzięki temu tworzą się w niej otworki, w których rozpoczyna się proces naprawczy tkanki. Więcej informacji na temat zabiegów można znaleźć w artykule https://fabskin.pl/twoj-problem-zabiegi-na-cienie-worki-pod-oczami/. Twoją zmorą są zmiany na rękach związane z procesem starzenia się skóry? Chcesz dowiedzieć się, jakie zabiegi na dłonie pomogą Ci pozbyć się zmarszczek i bruzd? Niezwykle skutecznym, a jednocześnie bezpiecznym zabiegiem niepowodującym ryzyka alergii, jest podskórne ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu specjalnym kremem. W wyniku procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze ręce stają się wygładzone, a efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. O tym zabiegu przeczytasz także w artykule https://fabskin.pl/dlonie/.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin