REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Torba do golfa – jaki model wybrać do gry

Torba do golfa wraz z kijami oraz piłką, stanowią podstawowy ekwipunek każdego golfisty. Inwestycja w odpowiednie obuwie i osprzęt sprzyja udanej grze. Torba do golfa umożliwia wygodny transport oraz miejsce do przechowywania sprzętu podczas rozgrywania partii. Dobrze zaprojektowana i skonstruowana torba to także coś więcej – sprawia, że gra będzie mniej stresująca i doda odrobinę stylu graczowi.

Cart bag, stand bag czy carry bag?

Jeśli torba nie spełnia oczekiwań lub potrzebujesz zmiany, kluczem do znalezienia idealnej torby jest odpowiedź na pytanie: jaki styl gry preferujesz, czego potrzebujesz na polu golfowym i jakie są Twoje oczekiwania. Dostępne na rynku torby do golfa dzieli się na trzy kategorie, spośród których każdy gracz może wybrać coś dla siebie.

Cart bag, czyli torba na wózek.

Jeśli na polu golfowym będziesz pokonywać duże odległości i preferujesz jeżdżenie wózkiem, najlepszym wyborem będzie torba golfowa na wózek cart bag, czyli torba przystosowana do wózka. Wykonana z materiałów wysokiej jakości może wytrzymać nawet dekadę. Torba ta nie posiada rozkładanych nóżek stabilizujących. Zwykle posiada kieszenie z przodu i po bokach, natomiast płaski tył jest przystosowany do przewożenia na wózku. Warto zwrócić uwagę, czy torba posiada wystarczającą przestrzeń na większą ilość kijów golfowych, osobną przegródkę na piłki i dodatkowe akcesoria typu uchwyt na butelkę wody. Cart bags zwykle są cięższe, ale przy przewożeniu wózkiem nie stanowi to problemu. Ważnym elementem są uchwyty do zdejmowania/wkładania torby na wózek.

Stand bag – uniwersalna torba golfowa.

Na mniejszym polu lub gdy gracz preferuje piesze przemieszczanie się, idealnym rozwiązaniem jest torba golfowa stand bag, czyli po prostu torba stojąca. Jest najpopularniejsza wśród golfistów grających rekreacyjnie. Zazwyczaj jest mniejszych gabarytów od torby na wózek i może ważyć nawet 1 kg mniej. Torby stojące posiadają mechanizm wysuwający parę nóg na zewnątrz po odłożeniu torby, pozwalając jej pozostać w pozycji pionowej pod kątem około 45 stopni, tym samym ułatwia dostęp do sprzętu. Zwykle mają 3 do 5 przegródek, choć zdarzają się modele mieszczące do 14 kijów (są wtedy odpowiednio cięższe). Torbę można nosić, jak plecak.

Staff bag

Ostatni typ torby, to torba transportowa preferowana przez golfistów, którzy stronią od wózków i uważają golfa za grę pieszą. Wśród młodych osób zdarzają się wielbiciele oldschoolowego wyglądu, jak za czasów Williama Bena Hogana i Arnolda Palmera. Najczęściej decydują się na torby bez dodatkowych nóżek, czyli torby spacerowe. Są przeznaczone do noszenia na ramieniu, a podczas gry są stawiane na ziemi. Cechują się klasycznym designem. Wygoda użytkowania pozostawia wiele do życzenia, więc lepiej je zabierać jedynie na sporadyczne rozgrywki lub wozić je na wózku.

Sklep Bogigolf oferuje pełną gamę wszystkich modelu toreb topowych producentów.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin