REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Trendy w ogrodzie i na podwórku, które pojawią się w 2023 roku

Wraz z nowym rokiem i kolejnym zbliżającym się sezonem zmieniają się trendy nie tylko w modzie, ale także w innych dziedzinach. Ogrodnictwo nie jest tu wyjątkiem. Sprawdź, jakie trendy opanują przydomowe ogrody w 2023 r.

Ogród w pojemnikach

Dla wielu ludzi rzędy obfitych upraw w pięknie uprawionej glebie nie są już obowiązkową opcją. Rozwój ogrodnictwa pojemnikowego rozwiązuje ten problem i jest to trend, który, będzie się rozwijał. Ogrodnictwo pojemnikowe może być uprawiane w większości ogrodów, niezależnie od ich wielkości. Musisz tylko wybrać, co chcesz uprawiać. Na szczęście jest wiele opcji do wyboru dla Twojego ogrodu.

Większość roślin z przyjemnością rośnie w pojemnikach, od cebuli po ziemniaki, dynie, a nawet kukurydzę. Kluczem jest wybranie jak największego pojemnika i dbanie o podlewanie. Bądź nieco kreatywny i wykorzystaj kilka rzeczy, których chcesz się pozbyć – możesz użyć starego zlewu, wanny, a nawet starych palet z drewna www.mamtoo.pl

Postaw na ekologię w ogrodzie

Uprawa ekologiczna nie jest niczym nowym. Już od lat 70. ubiegłego wieku istnieją hodowcy, którzy wspierają ruch ekologiczny. Jednak przez wiele lat hodowcy ekologiczni byli mniejszością. Ludzie pozwalają naturze przejąć kontrolę, zamiast używać syntetycznych produktów do wymuszania wzrostu lub pozbywania się szkodników. Jeśli masz ślimaki, zaproś żaby, ropuchy i jeże; jeśli masz mszyce niszczące twoje rośliny, potrzebujesz biedronek. Stosując tę metodę myślenia, zbudujesz dobrze prosperujący ekosystem, który działa w ramach naturalnego łańcucha pokarmowego, kontrolując się nawzajem i w naturalny sposób chroniąc twoje uprawy.

Zrezygnuj z torfu – chroń środowisko

Używanie torfu w ogrodzie jest gorącym tematem już od jakiegoś czasu. Jednak zaczynamy iść w dobrym kierunku. Mech torfowy magazynuje dwutlenek węgla, a jego zbieranie uwalnia CO2 do środowiska. W 2019 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych oszacowała, że osuszone i spalone torfowiska odpowiadają za około 10 procent rocznego zużycia paliw kopalnych. Ogrodnicy są bardziej niż kiedykolwiek wyedukowani w tym temacie, co pomoże im w podjęciu decyzji o zakupie. Kompost bez torfu możesz znaleźć w centrach ogrodniczych, a nawet w sklepach spożywczych, ponieważ staje się on coraz bardziej dostępny i tańszy.

Domowy kompost to nic trudnego

Kolejnym trendem, który prawdopodobnie zobaczymy w 2023 roku, jest jeszcze więcej osób kompostujących w domu. Na rynku jest wiele kompostowników, które można łatwo wykorzystać w swoim ogródku. Im mniej odpadów produkujemy i im więcej możemy wykorzystać ponownie, tym lepiej dla środowiska. Kompost, który zrobisz, może być użyty do nawożenia ogrodu i roślin domowych, a także uwolni ważne składniki odżywcze z powrotem do gleby https://www.mamtoo.pl/dom-i-ogrod/

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin