REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 7 lipca 2024

Dzięki Asseco, Rzeszów jest bardziej smart

Marek Panek, wiceprezes Asseco Poland w rzeszowie
Marek Panek, wiceprezes Asseco Poland podkreśla, jak ważna dla firmy jest współpraca z samorządem Rzeszowa. (Fot. Archiwum Asseco)

Nowoczesny dworzec podmiejski, czy interaktywne atrakcje w Rzeszowskich Piwnicach. To m.in. efekty współpracy samorządu Rzeszowa z firmą Asseco. Dzięki międzynarodowej firmie, rzeszowianie mogą na co dzień korzystać z innowacyjnych technologii.

To właśnie z Rzeszowie założono w w 1991 roku firmę informatyczną, która dzisiaj jest liderem cyfryzacji w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecna w 61 krajach i zatrudnia ponad 33 tys. pracowników, z czego w Polsce ok. 4,7 tys. Asseco z Podkarpacia stało się liderem cyfryzacji w Polsce i jednym z największych producentów oprogramowania w Europie.

Firma do dzisiaj jest silnie związana z regionem podkarpackim, gdzie mieści się jej centralapodkreśla Marek Panek, Wiceprezes Asseco Poland.

Asseco współpracuje z Rzeszowem

Asseco od wielu lat współpracuje z samorządem Rzeszowa. Wpływ firmy widać m.in. Nowoczesnym Centrum Przesiadkowym, Systemie Płatnej Strefy Parkowania czy w instytucji kulturalnej, jaką są Rzeszowskie Piwnice. Jak zapowiada Marek Panek, na tym współpraca się nie skończy.

Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa, zaznacza, że jak ważne na miasta, są nowoczesne, miejskie usługi. Szczególnie po wybuchu wojny, kiedy do Rzeszowie pojawiło się wielu nowych mieszkańców.

Muszą one spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa i być dostosowane do potrzeb międzynarodowego odbiorcy- zachwala prezydent. Szereg projektów zrealizowanych wspólnie z Asseco pokazuje, że tak dobra i owocna współpraca z technologicznym partnerem, to dla nas wsparcie, które w tych niespokojnych czasach szczególnie doceniamy – dodaje Konrad Fijołek.

Co zrobiono dla rzeszowian?

Jak wygląda wsparcie międzynarodowej firmy na Podkarpaciu? Wspólnie z Asseco, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, stworzył nowoczesny dworzec podmiejski. Korzysta z niego wielu prywatnych i publicznych przewoźników, dlatego też potrzebny był system monitoringu.

– Dzięki takiemu rozwiązaniu naliczane są opłaty za korzystanie z obiektu oraz zgłaszane odpowiednim służbom przypadki nieuprawnionego wjazdu. Ponadto w obrębie centrum przesiadkowego pojawiły się infokioski, biletomaty oraz interaktywne tablice informacyjne – wymienia Izabela Rosenfeld-Kowalska z Asseco Poland.

Jednym z ciekawszych pomysłów, jest też hybrydowy monitoring stanu wolnych miejsc parkingowych. Rzeszów wprowadził go, jako pierwsze miasto w Polsce. System zbiera i analizuje dane na temat dostępności oraz możliwości zaparkowania samochodów. A informacje o liczbie wolnych miejsc, są udostępniane na interaktywnych tablicach oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej E-PARKING.

Asseco wspiera też rzeszowską kulturę

Asseco Data System przyłożyło rękę do unowocześnienia Podziemnej Trasy Turystycznej znajdującej się w zabytkowych podziemnych korytarzach Rzeszowa. Finalnie w Rzeszowskich Piwnicach powstała unikatowa ekspozycja multimedialna.

Oprócz tego Asseco wspiera także codzienną pracę Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Urzędu Marszałkowskiego. A od 10 lat współpracuje z Politechniką Rzeszowską. W tym roku otwarto zmodernizowane, nowoczesne laboratorium. Prowadzone są tam zajęcia na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Ponadto firma wspiera kształcenie studentów m.in. w obszarze sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i najnowocześniejszych rozwiązań programistycznych.

.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin