REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Kupcy z placu Balcerowicza zadowoleni. Rozmowy z miastem przebiegają pomyślnie

Spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z kupcami z targowiska przy ul. Moniuszki
Kupcy z Balcerowicza po spotkaniu z prezydentem Konradem Fijołkiem są zadowoleni. Mówią, że w końcu widzą, że miasto liczy się z ich zdaniem. (Fot. Wit Hadło)

Jest wstępne porozumienie z miastem i inwestorem w sprawie handlu na Placu Balcerowicza w Rzeszowie. – Wygląda na to, że w końcu zaczęli nas poważnie traktować. Jesteśmy dobrej myśli – mówi po spotkaniu w Ratuszu pan Kamil, nieformalny rzecznik prasowy handlowców.

W środę, 22 listopada, delegacja kupców z placu Balcerowicza zjawiła się na rozmowach w rzeszowskim Ratuszu. Towarzyszyła im dwójka radnych – Anna Skiba i Jerzy Jęczmienionka. Spotkanie trwało półtorej godziny i oprócz prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, wziął w nim udział również przyszły potencjalny inwestor.

– W sposób konstruktywny i bardzo racjonalny przedstawili nam swoją wizję dalszego funkcjonowania handlu na placu. Wszyscy chcemy, aby było tam nowocześniej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania – mówi pan Kamil.

Handel na placu Balcerowicza w Rzeszowie przejmie miasto

Jak dodaje, swoje zdanie przedstawili też handlowcy, którzy chcą by pieczę nad drobnym handlem na targowisku przy ul. Moniuszki sprawowało nadal miasto. Nie chcą też by w tym miejscu powstała kolejna wielkopowierzchniowa galeria handlowa. Wstępnie do tych propozycji przychylił się i prezydent, i przyszły inwestor.

– Jesteśmy umówieni na przyszły miesiąc. Inwestor powiedział, że postara się o pierwsze wizualizacje targowiska – dodaje handlowiec z placu Balcerowicza.

Prezydent ma też przygotować odpowiedź propozycje kupców, którzy mówią, że w końcu widzą poważne podejście prezydenta Fijołka do problemu.

– Zaczyna się z nami liczyć. Mamy nadzieję, że nasz głos i głos mieszkańców, którzy podpisali petycję, będzie wzięty na poważnie. Miasto to nie tylko prezydent, ale też radni i mieszkańcy. Nie może o tym zapominać – podkreśla pan Kamil.

_____

ZOBACZ TEŻ: Jeśli plac Balcerowicza przejmie deweloper pracę straci około stu osób

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin