REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Rzeszów sercem innowacyjnych odkurzaczy. BSH buduje centrum badań i rozwoju

Wizualizacja nowego budynku firmy BSH, które powstanie przy ul. Hoffmanowej w Rzeszowie
Centrum Badań i Rozwoju firmy BSH w Rzeszowie powstanie przy ul/ Hoffmanowej. Tak będzie wyglądać. (Fot. S.T. Architekci)

Już za dwa lata przy ul. Klementyny Hoffmanowej w Rzeszowie oddany zostanie do użytku nowy budynek Centrum Badań i Rozwoju dla firmy BSH. To największy europejski producent sprzętu AGD.

Dotąd w stolicy Podkarpacia międzynarodowy koncern produkował odkurzacze i kapsułkowe ekspresy do kawy. W 2025 r. poszerzona zostanie jego działalność. W poniedziałek podjęto decyzję o wmurowania aktu erekcyjnego pod Centrum Badań i Rozwoju. Powstanie przy ul. Hoffmanowej. Opracowywane tu będą nowoczesne rozwiązania przy konstruowaniu innowacyjnego, małego sprzętu AGD. 

W Rzeszowie powstanie centrum badań BSH
Na pamiątkę zainaugurowania nowej inwestycji w Rzeszowie – budowy nowej siedziby firmy BSH – postanowiono wmurować w fundament monety oraz m.in. gazetę Super Nowości z datą 13 listopada 2023 r. (Fot. Wit Hadło)

Powstaną nowe miejsca pracy

Podczas uroczystości w siedzibie rzeszowskiego oddziału BSH, Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, podkreślił, że dla władz miasta ważne jest, że koncern właśnie w Rzeszowie wybuduje swoje centrum badawczo-rozwojowe.

– Oznacza to powstanie nowych miejsc pracy, współpracę z uczelniami i instytucjami edukacyjnymi, większą konkurencyjność i innowacyjność sektora przemysłowego w regionie – stwierdził prezydent Fijołek. – Postaramy się zapewnić pracownikom jak najlepsze warunki do życia. Dostęp do kultury, sportu, zieleni, wygodnego, bezpiecznego i czystego miasta. 

Gdy Centrum Badań i Rozwoju BSH będzie gotowe w 2025 r., to przeniesie się do niego 100 pracowników BSH.

– Jestem przekonany, że nowa siedziba dla naszego R&D (ang. Reserach nad Development) w Rzeszowie stanie się sercem innowacyjności dla małego sprzętu AGD – mówił Konrad Pokutycki, prezes BSH w Polsce. – Nasz wyjątkowy zespół już teraz tworzy tu rozwiązania wykorzystywane w BSH na całym świecie. 

W Rzeszowie będą testować nowoczesne odkurzacze

Nowoczesny obiekt przy ul. Hoffmanowej będzie miał 2 tys. mkw. powierzchni. BSH zatrudni tu inżynierów i konstruktorów. W budynku znajdą się pomieszczenia do testów i pomiarów, prototypownia, a także przestrzeń biurowa, sale konferencyjne i pokoje spotkań.

– Będziemy tu rozwijali najnowocześniejsze technologie i urządzenia małego AGD. Misją naszej firmy jest poprawienie jakości życia w domach milionów ludzi na całym świecie. A Rzeszów ma w jej realizacji coraz większy udział. To bez wątpienia zasługa naszych zaangażowanych pracowników, którzy potrafią myśleć odważnie i w nieszablonowy sposób – powiedział Richard Dalacker, dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie.

Natomiast Andrzej Gdula, dyrektor ds. business administration w BSH w Rzeszowie, podkreślił, że nowa siedziba R&D będzie pełna zieleni i dziennego światła. Nowoczesne przestrzenie wspólne mają zachęcać do spotkań i pracy. Pracownicy będą mieli do dyspozycji m.in. otwarty taras. 

Koszt budowy Centrum Badań i Rozwoju wyniesie 24 mln zł. Inwestycję zrealizuje firma Strabag. To będzie drugie w Polsce takie centrum, jedno już funkcjonuje w Łodzi.

Firma BSH produkuje mały sprzęt AGD dla gospodarstw domowych marek Bosch i Siemens. Trafia on do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale także do innych regionów świata i do Polski. W centrum badawczym w Rzeszowie opracowywane i testowane będą nowoczesne modele odkurzaczy i ekspresów do kawy. Stąd trafią do produkcji w fabrykach Grupy BSH w Europie. 

W uroczystości podpisania aktu erekcyjnego pod budowę centrum BSH wzięli udział (od lewej): Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, Konrad Pokutycki, prezes BSH w Polsce, Michael Baumister, członek zarządu dywizji w grupie  małego AGD, Richard Dalacker, dyrektor oddziału Rzeszów BSH, Andrzej Gdula, dyrektor ds. biznesowej administracji w BSH w Rzeszowie, Wojciech Trojanowski, członek zarządu w firmie Strabag i Maciej Trybus, architekt, autor projektu. (Fot. Wit Hadło)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin