REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

SOR w Sanoku zostanie wyremontowany. Szpital dostał 15 mln zł

Szpital w Sanoku z lotu ptaka
Sanocki SOR, który działa już 15 lat, wymagał dużego wsparcia inwestycyjnego.

Piętnastoletni Szpitalny Oddział Ratunkowy w SP ZOZ w Sanoku zostanie w końcu zmodernizowany. Szpital z ministerstwa zdrowia otrzymał blisko 15 mln zł dofinansowania na jego remont.

Jak mówi Grzegorz Panek dyrektor ZS ZOZ w Sanoku, radość z otrzymanego dofinansowania jest ogromna.

– Wręcz trudna do opisania – podkreśla.

Przypomina też, że jest to bardzo ważny oddział nie tylko dla mieszkańców Sanoka ale też i tych z terenu Bieszczadów. Ci bowiem już niedługo mogą zostać bez ostatniego SOR-u, który jeszcze funkcjonuje w leskim szpitalu.

– Najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego tego oddziału, co w wyniku modernizacji budynku i sprzętu będzie zachowane na kolejne lata – dodaje dyrektor.

SOR w Sanoku działa już 15 lat

Sanocki SOR, który działa już 15 lat, wymagał dużego wsparcia inwestycyjnego. Mimo tego, według statystyk zajmuje 17 miejsce, na 205 działających w kraju SOR-ów. Pieniądze na jego modernizację przebudowę i doposażenie pochodzą z Funduszu Medycznego MZ.

Szpital w Sanoku na bieżąco poszerza ofertę medyczną oraz nabywa nowy sprzęt specjalistyczny. Pacjenci na miejscu mogą robić badania w pracowni tomograficznej, aparatu RTG czy mammograficznej. Pod koniec września zostanie tam też otwarta nowa pracownia rezonansu magnetycznego.

– Już niebawem rozpoczną się też prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych, a jeszcze w tym roku otworzymy nowoczesne laboratorium analityki i mikrobiologii przy SPZOZ w Sanoku – dodaje starosta sanocki Stanisław Chęć.

Usuwają bariery architektoniczne

Obecnie trwają też prace projektowe przy budowie Specjalnego-Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku, w którym mieści się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. We wrześniu, dzięki dofinansowaniu z powiatu, zlikwidowano tam bariery architektoniczne i informacyjno-komunikacyjne, a przy budynku utworzono 16 nowych miejsc postojowych.

Warto również przypomnieć, że od 2019 roku w SP ZOZ działa Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ, które obsługuje teren aż czterech powiatów – bieszczadzkiego, brzozowskiego, leskiego i sanockiego.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin