REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Kocia kawiarnia w Rzeszowie. W Kotłowni mieszka osiem kociaków

Koty z kociej kawiarni w Rzeszowie
W Kotłowni zamieszkało osiem kociaków. (Fot. Grzegorz Król)

W Rzeszowie powstała pierwsza kocia kawiarnia – Kotłownia. Zamieszka tu osiem kotów, podopiecznych rzeszowskiej fundacji Felineus. Co ważne – same kociaki kawiarnię będą traktować jako dom tymczasowy i wszystkie będą do adopcji.

Jak mówi Natalia Baran, właścicielka kociej kawiarni, Kotłownia powstała dlatego, że jej samej brakowało w Rzeszowie miejscówki z pomysłem.

– Wszystkie kawiarnie w okolicach rynku wyglądają tak samo i pomyślałam, że warto stworzyć coś nowego, nowe miejsce z myślą o młodych ludziach – mówi.

Sama bardzo często odwiedzała takie miejscówki w Polsce lub przebywając za granicą i bardzo miło je wspomina.

Koty z dala od baru

Szczególnych problemów z otwarciem Kotłowni nie było, ale jak przyznaje opóźniała je tak zwana „papierologia”. Na szczęście nie było też kłopotów z dostosowaniem się do wymogów sanitarnych stawianych przez sanepid.

– Panie były bardzo miłe, miały tylko jeden wymóg, by oddzielić strefę tak zwaną produkcyjną od strefy konsumpcyjnej. Czyli tam gdzie są koty, nie może być baru. Dlatego opleksowaliśmy go na dwa metry i koty nie mogą się tam dostać – wyjaśnia.

Kiler z kociej kawiarni
Julia i Kiler, największy kot w Kotłowni. (Fot. Grzegorz Król)

Kocia kawiarnia w Rzeszowie. Wszystkie zwierzaki będą do adopcji

W kawiarni znajdzie się na razie osiem kotów, wszystkie są podopiecznymi Fundacji Dla Bezdomnych Zwierząt Felineus. Sama kawiarnia działa jako dom tymczasowy i każdy ze zwierzaków będzie mógł być adoptowany, np. przez odwiedzających Kotłownię gości.

– Jakoś specjalnie nie trzeba było ich przystosowywać, ale są to zwierzęta dopasowane charakterem do działalności kawiarni. Muszą być łagodne i otwarte do ludzi. Wszystkie lubią też głaskanie i przytulanie – wyjaśnia Natalia.

Liczba osób w kawiarni będzie ograniczona, po to by zwierzęta czuły się tam komfortowo. Na początek zaplanowano, że będzie to od 25 do 30 osób. W lokalu samodzielnie przebywać będą mogły osoby od 12 roku życia, a młodsi – po wcześniejszej rezerwacji i tylko pod opieką rodziców.

Kocia kawiarnia mieści się na ul. Grunwaldzkiej 1 w Rzeszowie. W menu znajdziemy m.in.: kawę, herbatę, bubble tea, tosty oraz wypieki na słodko i na słono. Otwarcie zaplanowano na najbliższy poniedziałek, 25 września, na godz. 10. Czynna będzie codziennie w godzinach 10 – 18.

Kociaki z Kotłowni na zdjęciach

Rzeszowska Kotłownia jest dla kociaków domem tymczasowym, więc każdego z maluchów można zaadoptować. (Zdjęcia: Grzegorz Król)
Zdjęcia z kociej kawiarni w Rzeszowie
Na kawkę z kotami można się wybrać już od poniedziałku, z pewnością będą zadowolone.
Szczególnych problemów z otwarciem Kotłowni nie było, ale jak przyznaje Natalia opóźniała je tak zwana „papierologia”.
Wszystkie koty w Kotłowni są podopiecznymi Fundacji Dla Bezdomnych Zwierząt Felineus.
Większość z kociej ósemki jest chętna do zabawy.
Liczba osób w kawiarni będzie ograniczona, po to by zwierzęta czuły się tam komfortowo.
Kocia kawiarnia znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie.
Kotłownia powstała dlatego, że jej Natalii brakowało w Rzeszowie miejscówki z pomysłem.
Co by tu dziś spsocić?
Kiler, choć duży, cały czas skory jest do zabawy.
Kociaki z Kotłowni z niecierpliwością czekają na jej otwarcie.
Jeden z najmłodszych kocich urwisów.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin