Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Kolbuszowa będzie miała Kartę Mieszkańca? To zniżki, rabaty i promocje

Ogródki piwne na Rynku w Kolbuszowej
Dzięki Karcie Mieszkańca kolbuszowianie płaciliby mniej np. w ogródku piwnym na Rynku. (Fot. Paweł Galek)

Karta Mieszkańca w Kolbuszowej to m.in. takie korzyści dla mieszkańców, jak rabat u fryzjera, tańszy bilet na basen, niższy rachunek za zakupy w lokalnym sklepie czy promocja w restauracji. Czy powstanie? To zależy od tego, czy miejscy urzędnicy przekonają do tego przedsiębiorców. Rozmowy w tej sprawie trwają.

Karta Mieszkańca byłaby w formie plastikowej lub aplikacji na telefon. To nie tylko oszczędności dla mieszkańców Kolbuszowej, ale również korzyści dla firm, które chciałby się w to zaangażować. Udział w projekcie daje im możliwość reklamy swoich usług w gminnym systemie, w tym umieszczania swoich akcji promocyjnych.

Karta Mieszkańca w Kolbuszowej. Każdy może zostać partnerem

– Zanim jednak zaczniemy jakiekolwiek działania w tym kierunku, chcemy poznać opinię naszych przedsiębiorców, czy w ogóle są oni zainteresowani wejściem do takiego programu – zastrzega Krzysztof Matejek, sekretarz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. – W zasadzie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą może stać się naszym partnerem.

POLECAMY: Mieszkaniec Kolbuszowej: w lampach ulicznych są… radary

– Warunkiem uczestnictwa jest bonifikata udzielana posiadaczom Karty Mieszkańca. Jeden produkt lub usługa musi być rabatowa na 2 proc. albo 5 proc. w zależności od zasad. W zamian będziemy udostępniać firmom nasze kanały promocyjne. Niemniej jednak, żeby program został uruchomiony, żeby się sprawdzał, musi mieć odpowiednio szeroki zakres. Nie może to być kilka firm – zaznacza.

Urzędnicy chcą przekonać przedsiębiorców

Spotkanie urzędników z przedsiębiorcami odbędzie się w poniedziałek (12 bm.), o godz. 15 w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej.

– Będziemy go propagować za pomocą ulotek, plakatów i ogłoszeń parafialnych. Trudno byłoby nam bezpośrednio dotrzeć do wszystkich przedsiębiorców, bo mamy ich w Kolbuszowej bardzo dużo – podkreślił sekretarz.

– Mamy nadzieję że jak najwięcej osób skorzysta z naszego zaproszenia. Na koniec w formie elektronicznej ankiety zbadamy poziom zainteresowania Kartą Mieszkańca. Jeśli będzie ono odpowiednio duże, to będziemy uruchamiać program, z korzyścią dla wszystkich stron – dodał.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin