Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Co grają na scenie rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej? Sprawdź najbliższy repertuar (24.02. – 1.03.)

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. (Fot. Wit Hadło)

„Don Kichot”, „Małe zbrodnie małżeńskie”, „Wizyta starszej pani” „Tańcz mnie Cohen” i „Okno na parlament” to propozycje rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej na najbliższe dni (24.02. -1.03.). Jest w czym wybierać!

„Don Kichot”

W rzeszowskim „Don Kichocie” jest dużo scen walki, które wyglądają bardzo realistycznie. (Fot. Wit Hadło)

24.02. (sb.) godz. 18.00 – Duża Scena

25.02. (ndz.) godz. 18.00 – Duża Scena

„Don Kichot” to spektakl muzyczny, pełen piosenek i widowiskowych scen walk, które porwą nas w wir rycerskich romansów i przygód wprost do malowniczej Hiszpanii!

W towarzystwie Don Kichota, jego giermka Sancho Pansy i wielu innych barwnych postaci, poszukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania: co współcześnie oznacza stwierdzenie „być sobą”? Jaką cenę przychodzi nam płacić za spełnianie marzeń? Czy miłość, przyjaźń, lojalność istnieją naprawdę, czy to tylko cywilizacyjny wymysł? Pytań wiele, a odpowiedzi wcale nie jawią się oczywiste…

Reżyseria: Waldemar Wolański

Obsada: Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Justyna Król, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Rafał Domagała (gościnnie), Adam Mężyk, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg (gościnnie), Robert Żurek

„Małe zbrodnie małżeńskie”

„Małe zbrodnie małżeńskie” (Fot. Maciej Rałowski/Teatr im. W. Siemaszkowej)

24.02. (sb.) godz. 19.00 – Mała Scena

25.02. (ndz.), godz. 19.00 – Mała Scena

27.02. (wt.) godz. 19.00 – Mała Scena

Chyba żadne z uczuć nie wywołuje tak skrajnych emocji, jak miłość. W jednej chwili potrafi doprowadzić nas do szaleństwa, a w drugiej uczynić najszczęśliwszymi ludźmi na Ziemi.

Bohaterowie „Małych zbrodni małżeńskich” Érica-Emmanuela Schmitta – Lisa i Gilles – mierzą się z całą paletą emocji, które miłość nam oferuje, sprawdzając, co pozostało z niegdyś gorącego uczucia po 10 latach małżeństwa. Warunki do tego nie są jednak sprzyjające – Gilles cierpi na powypadkową amnezję, a Lisa – z niewiadomych przyczyn – nie mówi mu wszystkiego. Zamiast szczerzej rozmowy, mnożą się pytania, a bohaterowie – uwikłani w kłamstwo i intrygę – nie zauważają, jak umyka im sedno sprawy.

„Małe zbrodnie małżeńskie” to przewrotny thriller kryminalny, wprowadzający w trzymające w napięciu dochodzenie, które pomoże odpowiedzieć na pytanie: na co nas stać w imię miłości?

Reżyseria: Jan Hussakowski

Obsada: Magdalena Kozikowska-Pieńko, Karol Kadłubiec

„Wizyta starszej pani”

„Wizyta Starszej Pani” (Fot. Maciej Rałowski/Teatr im. W. Siemaszkowej)

28.02. (śr.) godz. 19.00 – Duża Scena

29.02. (czw.) godz. 10.00 – Duża Scena

Wizyta starszej pani to przede wszystkim historia społeczności małego miasteczka – społeczności, która – jak w klasycznej tragedii antycznej – została postawiona wobec fundamentalnych, ontologicznych pytań o normy etyczne i moralne, którymi powinien się kierować każdy myślący człowiek:  o to, jak żyć godnie, nie robiąc tego kosztem innych.

Spektakl staje się pretekstem do ukazania postaw moralnych i etycznych poszczególnych bohaterów. Finalnie nikt nie wygrywa. Każdy mieszkaniec miasteczka ulega pokusie poprawy swego losu, ostatecznie godząc się na zbrodnię.

Twórcy nie stronią od scen komediowych, choć w efektem jest gorzka diagnoza postaw moralnych współczesnych europejskich społeczeństw i elit władzy.

Reżyseria: Robert Czechowski

Obsada: Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Katarzyna Krupa (gościnnie), Dagny Mikoś, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Jakub Gąsior, Józef Hamkało, Adam Mężyk, Szymon Mytych (gościnnie), Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch, Łukasz Wolak (gościnnie), Robert Żurek.

„Tańcz mnie. Cohen”

„Tańcz mnie. Cohen.” (Fot. Teatr im. W. Siemaszkowej)

1.03. (pt.) godz. 18.00 – Mała Scena

Muzyczny spektakl o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu. Zmarły w 2016 roku twórca takich nieśmiertelnych przebojów, jak „Suzanne”, „So long”, „Marianne” czy „Hallelujah”, przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje, i te spotykane na co dzień. O tym właśnie jest ten spektakl. O miłości i fascynacji kobiecością. Ale nie tylko…

Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia.

Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego, oraz fragmentów książki Różne Postawy Iry B. Nadel w tłumaczeniu Wojciecha Fladzińskiego.

Reżyseria: Sławomir Gaudyn

Obsada: Robert Żurek, Mikołaj Babula (piano)

„Okno na parlament”

„Okno na parlament” (Fot. Maciej Rałowski/Teatr im. W. Siemaszkowej)

1.03. (pt.) godz.19.00 – Duża Scena

Richard Walley, człowiek sukcesu, minister w rządzie Davida Camerona, wybiera się na całonocną debatę w Izbie Gmin. To wersja oficjalna, bo w rzeczywistości wynajęty na koszt rządu hotelowy pokój, którego okna wychodzą wprost na brytyjski parlament, ma posłużyć za miłosne gniazdko dla niego oraz atrakcyjnej sekretarki… szefa opozycji! Scenariusz upojnej nocy przerywa nagły incydent natury kryminalnej. Zagrożony kompromitacją minister podejmuje karkołomną próbę uratowania sytuacji  i  uniknięcia skandalu. Jego misterne zabiegi torpeduje plejada przezabawnych bohaterów, od hotelowej obsługi aż po zazdrosnych małżonków…

Arcydzieło współczesnego mistrza farsy, angielskiego dramaturga Raya Conneya, na rzeszowskiej scenie wyreżyserował Marcin Sławiński.

Reżyseria: Marcin Sławiński

Obsada: Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Paweł Gładyś, Karol Kadłubiec, Marek Kępiński, Mateusz Marczydło, Adam Mężyk

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin