Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Co grają w rzeszowskim kinie „Zorza”? Sprawdź najbliższe premiery i repertuar (16.-23.02.)

Wnętrze kina „Zorza”. (Fot. Archiwum)

„Sami swoi. Początek”, „Bob Marley: One Love”, „Bracia ze stali”, „Club Zero”, „Pianoforte” i „Setki bobrów” to nowości, które w najbliższym czasie będzie można obejrzeć w rzeszowskim kinie „Zorza”. Na dużym ekranie nie zabraknie oczywiście także innych ciekawych propozycji filmowych.

„Sami swoi. Początek”

Kadr z filmu „Sami swoi. Początek” (Fot. Jarosław Sosiński/Mat. prasowe NEXT FILM)

Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii „Sami swoi” przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

Komedia obycz./reżyseria: Artur Żmijewski/obsada: Adam Bobik, Karol Dziuba, Paulina Gałązka, Zbigniew Zamachowski

„Bob Marley: One Love”

Kadr z filmu „Bob Marley: One love”. (Fot. mat. dystrybutora)

„Bob Marley. One love” celebruje życie i muzykę ikony, która zainspirowała pokolenia swoim przesłaniem miłości i jedności. Zobaczymy historię Boba o pokonywaniu przeciwności losu i historii stojącej za jego rewolucyjną muzyką. Film został wyprodukowany we współpracy z rodziną Marleyów.

Biograficzny, Muzyczny/reżyseria: Reinaldo Marcus Green/obsada: Kingsley Ben-Adir, Lashana Lynch, Umi Myers

„Bracia ze stali”

Kadr z filmu „Bracia ze stali”. (Fot. mat. dystrybutora)

Surowy teksański ojciec – głowa rodu Von Erich – zrobi wszystko, by jego synowie osiągnęli w sporcie to, czego on sam nie zdołał. Za kulisami wrestlerskich widowisk, na punkcie których w latach 80. oszalała Ameryka, kryją się jednak brutalne treningi, złamane charaktery, przekreślone marzenia i poturbowane braterskie relacje. Rodzicielskie ambicje okazują się przekleństwem synów – na Von Erichów spada cios za ciosem. Czy niezwyciężeni dotąd bracia unikną wiszącego nad nimi fatum?

Dramat/reżyseria: Sean Durkin/obsada: Zac Efron, Jeremy Allen White, Harris Dickinson

„Club Zero”

Kadr z filmu „Club Zero”. (Fot. mat. dystrybutora)

Do prywatnej szkoły przybywa pani Novak prowadząca zajęcia o świadomym odżywianiu. Bezgranicznie ufający jej uczniowie rozpoczynają kolejne odważne eksperymenty, które coraz bardziej się oddalają od bezpiecznych, zdrowych, proekologicznych praktyk w rodzaju „mindful eating”. Hausner rozciąga swój film między zabawną i ostrą jak brzytwa satyrę a wstrząsający thriller. Tworzy opowieść o zawodnym systemie edukacji, egoistycznych rodzicach, a także zblazowanych i odklejonych od świata wyższych sferach…

Dramat, Thriller/reżyseria: Jessica Hausner/obsada: Mia Wasikowska, Mathieu Demy, Elsa Zylberstein, Amir El-Masry, Sidse Babett Knudse

„Pianoforte”

Kadr z filmu „Pianoforte”. (Fot. mat. dystrybutora)

W trakcie eliminacji jest ich 160, a do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najstarszym tej rangi wydarzeniem na świecie. Bohaterami filmu jest kilku młodych uczestników konkursu z różnych stron świata, których życie od dzieciństwa było podporządkowane grze na fortepianie. Niczym sportowcy na olimpiadzie biorą udział w najbardziej prestiżowym pianistycznym wydarzeniu, które jest ważnym momentem i może zmienić ich życie na zawsze. Obserwujemy ich w trakcie przygotowań i prywatnie. Narracja podporządkowana jest regułom konkursu i podzielona jest na trzy etapy oraz finał. Wszyscy dzielą podobne marzenie i zostaną bezlitośnie zweryfikowani przez konkursowy mechanizm – okaże się, że ilość miejsc na podium jest ograniczona, więc część z nich odpadnie, a tylko nieliczni trafią do finału.

Dokumentalny/reżyseria: Jakub Piątek

„Setki bobrów”

Kadr z filmu „Setki bobrów”. (Fot. mat. dystrybutora)

Jean Kayak, po pożarze swojego browaru, musi przetrwać i przechytrzyć setki bobrów, aby zostać najlepszym traperem w Ameryce. A wszystko po to, by zdobyć serce pięknej córki handlarza futrami.

Komedia, Przygodowy/reżyseria: Mike Cheslik/obsada: Ryland Brickson Cole Tews, Olivia Graves

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR KINA ZORZA ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ!

GRATISY!
Kino „Zorza” oferuje naszym Czytelnikom bezpłatną wejściówkę dla 2 osób na wybrany seans.
Otrzymają je osoby, które jako pierwsze wyślą w piątek – 16 lutego, do godz. 14 maila na adres: Konkurs@supernowosci24.pl, w tytule wpisując „Zorza”.
Wejściówkę można wykorzystać od 16.02. do 23.02.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin