Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Co grają w rzeszowskim kinie „Zorza”? Sprawdź najbliższe premiery i repertuar (23-29.02.)

Wnętrze kina „Zorza”. (Fot. Archiwum)

„Anatomia upadku”, „Pies i kot”, „Vincent musi umrzeć”, „Żegnajcie laleczki” i „Diuna: Część druga” to nowości, które w najbliższym czasie będzie można obejrzeć w rzeszowskim kinie „Zorza”. Na dużym ekranie nie zabraknie oczywiście także innych ciekawych propozycji filmowych.

„Anatomia upadku”

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: „Czy to zrobiła?”.

Dramat/thriller/kryminał; reżyseria: Justine Triet; obsada: Sandra Hüller , Swann Arlaud

Kadr z filmu „Anatomia upadku”. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Pies i kot”

Kotka Diva jest wielką gwiazdą internetu. Ma miliony followersów i nie zadaje się z byle kim. Pies Chichi mieszka na ulicy, ale ma dobre serce i spryt. Szalony los sprawia, że oboje w tej samej chwili wpadają w nie lada tarapaty. Diva musi odnaleźć swoją ukochaną panią Monikę, a Chichi zrobi wszystko by nie dać się złapać Jackowi, złodziejowi, któremu „połknął sprzed nosa” bezcenny rubin. Choć dogadują się jak pies z kotem, tym razem muszą działać łapa w łapę. Podobnie jak Monica i Jack, którzy łączą siły w poszukiwaniu zaginionych zwierzaków. Gdzieś między Montrealem i Nowym Jorkiem rozgrywa się szalony pościg niedobranych par, które szukają siebie nawzajem, nie zdając sobie sprawy, że ich tropem podąża gotowy na wszystko i zepsuty do szpiku kości …policjant.

Komedia/przygodowy; reżyseria: Reem Kherici; obsada: Philippe Lacheau, Reem Kherici, Franck Dubosc

Kadr z filmu „Pies i kot”. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Vincent musi umrzeć”

Vincent musi umrzeć, choć nikt za bardzo nie wie dlaczego. Jeszcze przed chwilą był wcieleniem przeciętności – pracował w korporacji, umawiał się na randki z Tindera, mieszkał w normalnym mieszkaniu i chodził na piwo z kumplami. Pewnego dnia zostaje jednak zaatakowany w pracy przez stażystę, który po całym zajściu nie jest w stanie powiedzieć nic o swojej motywacji. Kolejnego dnia Vincenta próbuje zabić ktoś inny. A kolejnego inny. Główny bohater postanawia w końcu zaszyć się na wsi i sprawdzić, dlaczego nagle stał się wrogiem publicznym numer jeden.

Fantasy/dramat/komedia; reżyseria: Stéphan Castang; obsada: Karim Leklou, Vincent Borel.

Kadr z filmu „Vincent musi umrzeć”. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Żegnajcie laleczki”

Komedia opowiada o Jamie, która opłakuje kolejne rozstanie z dziewczyną oraz o jej za spokojnej przyjaciółce Marian, która musi zmienić swój styl bycia. W poszukiwaniu nowego początku wyruszają w improwizowaną podróż do Tallahassee, ale sprawy szybko się skomplikują, kiedy ich drogi krzyżują się z grupą nieudolnych przestępców.

Gatunek: Komedia/akcja; reżyseria: Ethan Coen; Pedro Pascal, Matt Damon, Margaret Qualley, Colman Domingo

Kadr z filmu „Żegnajcie laleczki”. (Fot. Mat. dystrybutora)

„Diuna: Część druga”

„Diuna: Część druga” ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Sci-Fi; reżyseria: Denis Villeneuve; obsada: Timothee Chalamet, Zendaya, Stellan Skarsgard

„Diuna: Część druga” trafi na ekrany w czwartek, 29 lutego. (Fot. Mat. dystrybutora)

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR KINA ZORZA ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ!

GRATISY!
Kino „Zorza” oferuje naszym Czytelnikom bezpłatną wejściówkę dla 2 osób na wybrany seans. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze wyślą w piątek – 23 lutego, do godz. 14 maila na adres: konkurs@supernowosci24.pl, w tytule wpisując „Zorza”.
Wejściówkę można wykorzystać od 23. do 29.02.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin