REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 6 grudnia 2024

Filmowa jesień w kinie Zorza! Będzie się działo!

Wnętrze kina Zorza. (Fot. mat. prasowe kina Zorza)

Najbliższe tygodnie w Zorzy zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Warto się wybrać m.in. na weekendowe Święto Kina z atrakcyjnymi cenami biletów i hitami takimi jak przedpremierowe: „Simona Kossak” oraz „Idź pod prąd”, czy kultowy „Gladiator” Ridley’a Scotta. A to tylko fragment filmowej podróży, w jaką zabierze nas rzeszowskie kino…

Zorza w ciemno – czwartek, 26 września, godz. 19.00, bilety: 19 zł

(Fot. mat. prasowe kina Zorza)

To wydarzenie dla wszystkich tych, którzy lubią filmowe niespodzianki. Seanse odbywają się raz w miesiącu. Cała zabawa polega na tym, że tytuł filmu, na który widzowie kupią bilet, poznają dopiero siedząc przed ekranem na sali kinowej. Przed każdym seansem w ramach Zorzy w Ciemno na stronie facebookowej kina Zorza pojawiają się wskazówki związane z filmem, który będzie prezentowany podczas tego spotkania.

W ten piątek Zorza pokaże bardzo zaskakujący dramat. Coś na pograniczu jawy i snu.

Film ten otrzymał wysokie recenzje w zagranicznych mediach a jego pokazy odbywały się na różnych festiwalach filmowych.

Babski Wieczór – piątek, 27 września, godz. 19.00, bilety: 21 zł

Tym razem w ramach Babskiego Wieczoru będzie można obejrzeć komedię „Marcello Mio”.

Chiara jest aktorką, córką Marcello Mastroianniego i Catherine Deneuve. Pewnego lata, gdy jej świat pogrąża się w chaosie, postanawia zacząć żyć jak jej ojciec. Ubiera się jak on, mówi jak on, oddycha jak on, tak przekonująco, że ludzie wokół zaczynają w to wierzyć i nazywają ją „Marcello”.

(Fot. mat. prasowe kina Zorza)

Przed pokazem filmowym, w holu kina odbędą się różne prezentacje kosmetyczne. Ponadto – na sali przed seansem – tradycyjne losowanie niespodzianek.

Święto Kina – sobota i niedziela, 28 – 29 września, bilety: 13 zł

To wydarzenie, podczas którego kina sieciowe, Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Stowarzyszenie „Kina Polskie”, oraz kina niezrzeszone łączą siły. W ramach Święta Kina, wszystkie bilety na seanse w kinie Zorza będą kosztować tylko 13 zł.

Podczas soboty i niedzieli Zorza pokaże filmy takie jak m.in.:

  • „Simona Kossak” – przedpremierowo

Simona Kossak, córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha, pozbawiona talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę, dorasta nie zaznając ciepła ze strony despotycznej matki. Gdy po studiach rzuca wszystko – dom, tradycję, społeczne konwenanse – i obejmuje posadę naukowczyni w Białowieży, zaczyna życie na własnych warunkach.

„Simona Kossak” – zwiastun.

Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje – miłość do natury i… potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika i pozycji młodej kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.

  • „Smok Diplodok” – przedpremierowo

Żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek.

„Smok Diplodok” -zwiastun.

Zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów. Razem z niezdarnym czarodziejem Hokusem Pokusem, zakręconym Profesorkiem Nerwosolkiem i bystrą pilotką Entomologią odkryją wielki sekret.

  • „Gladiator” z 2000 r. w reżyserii Ridley’a Scotta

Generał Maximus (Russell Crowe), jeden z najwybitniejszych dowódców w rzymskiej armii, dowiaduje się, że umierający cesarz Marek Aureliusz (Richard Harris) chce uczynić go swoim następcą na tronie. Nie podoba się to prawowitemu dziedzicowi, Kommodusowi (Joaquin Phoenix), który postanawia pozbyć się rywala i skazuje go na karę śmierci wraz z całą rodziną.

„Gladiator” -zwiastun.

Maximusowi cudem udaje się uciec. Trafia do niewoli, gdzie zostaje wyszkolony na gladiatora. Z walki na walkę zyskuje popularność, a na jego występy zaczyna przychodzić coraz więcej ludzi. Maximus jako wojownik wraca do Rzymu, by pomścić swoich bliskich, ale wie, że jedyną potęgą większą od władzy cesarza jest wola ludu i dlatego, by dokonać zemsty, musi stać się największym bohaterem Imperium.

  • „Idź pod prąd” – premiera

Druga połowa lat 70. XX w.. Kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, na czele z charyzmatycznym i niezdyscyplinowanym uczniem ustrzyckiej zawodówki, Siczką, postanowiło zostać punkami i grać punk rocka. Zainspirowali się usłyszanym w zagranicznej radiostacji zespołem Sex Pistols i nową kulturą „punk”. Na początek wysyłają do Radia Wolna Europa list z prośbą o więcej „muzyki wolnych ludzi” na antenie. Ku ich zdumieniu list zostaje odczytany w audycji na żywo, a stacja zaczyna emitować cotygodniowy program dotyczący muzyki punk. Oczywiście ani Siczka, ani reszta chłopców nie ma pojęcia o tym, jak wielką rzecz zapoczątkuje ta skromna audycja i jak wielkie, mroczne moce wyruszą przeciwko nim!

„Idź pod prąd” – zwiastun.

List odczytany w Wolnej Europie został zauważony przez przedstawicieli PRL-owskiego aparatu represji. Oficer SB, Jerzy Majak przesłuchując Siczkę jasno daje do zrozumienia, że Ustrzyki Dolne to nie Londyn i na terenie jego gminy żadnego „punka” nie będzie. Niezrażony Siczka wraz z kolegami tworzy – na złość wszystkim – punkrockowy zespół muzyczny KSU oraz przeszczepia na grunt zapyziałej gminy elementy londyńskiej „kultury punk”. Nagle, część grzecznej dotąd, szkolnej młodzieży przekłuwa sobie agrafkami policzki, nosi żyletki, łańcuchy, irokezy… Tymczasem Siczka i KSU stają się ogólnopolskimi gwiazdami „muzycznego drugiego obiegu”.

  • Inne hity

W kinie „Zorza” będzie można obejrzeć także filmy takie jak: „Nie obiecujcie sobie zbyt wiele po końcu świata”, „Marcello Mio”, „Rzeczy niezbędne”, „Drużyna A(A)”, „Reagan”, oraz dla dzieci „Transformers. Początek” i „Akademia Magii”.

„Drużyna A (A)” – zwiastun.

„Andre Rieu. Potęga miłości” – niedziela, 6 października, godz. 17.00, bilety 45 i 40 zł

Co roku latem na rynku urokliwego Maastricht pełen pasji skrzypek i dyrygent André Rieu przygotowuje wielki koncert dla ponad stu tysięcy melomanów przybyłych na tę okazję z wielu krajów. Retransmisję tego niesamowitego show ogląda jesienią rokrocznie milionowa widownia zgromadzona w kinach całego świata. Będzie można ja obejrzeć także w Zorzy.

Magiczną „Potęgę miłości” – bo taki tytuł nosi nowy koncert maestra – przepełnią przepiękne walce, wzruszające ballady oraz melodie znane z najbardziej romantycznych filmów wszech czasów. Ich pełne pasji wykonania przez André Rieu, Orkiestrę Johanna Straussa oraz zaproszonych gwiazd to gwarancja wielu muzycznych emocji.

(Fot. mat. prasowe kina Zorza)

„Oldboy” w DKF Zorza, specjalny pokaz – wtorek, 8 października, godz. 19.15, bilety: 16 zł

Bezkompromisowe arcydzieło Park Chan-wooka ponownie w kinach na dwudziestolecie premiery! „Oldboy” powraca w jakości lepszej niż kiedykolwiek i stylu doskonałym – jak zawsze.

(Fot. mat. prasowe kina Zorza)

Prowadzący zwyczajne życie Oh Dae-su (Choi Min-sik) zostaje porwany i uwięziony w niewielkim pokoju. Przez cały czas jedyny kontakt ze światem stanowi dla niego telewizor. To właśnie z telewizji dowiaduje się, że jego żona została brutalnie zamordowana, a on stał się głównym podejrzanym. Gdy mężczyzna zostaje nagle uwolniony po piętnastu latach, postanawia odszukać człowieka, który zniszczył mu życie.

Prelekcję przed seansem wygłosi Mateusz Marcin Mróz, redaktor portalu Pełna Sala.

Krótka historia kina polskiego cz II: „Krzyk”- środa, 16 października, godz. 18.00, bilety: 10 zł

Kontynuacja przeglądu zawiera wybitne dzieła stworzone przez twórców, którzy nie wpisywali się w wiodące nurty, często stronili od grup twórczych czy formacji artystycznych. To dzieła kultowe i zapomniane arcydzieła. Ale przede wszystkim filmy, które, także dzięki wspaniałej cyfrowej rekonstrukcji, nadają się idealnie do ponownego odkrycia w kinach. Takim jest m.in. „Krzyk” w reż. Barbary Sass.

Krótka Historia Polskiego Kina – część druga – zwiastun

Jest rok 1981. Marianna (Dorota Stalińska), dziewczyna z marginesu przestępczego warszawskiej Pragi, wychodzi z więzienia i dzięki pomocy kuratora społecznego dostaje pracę salowej w luksusowym domu starców. Zajmuje się tam m.in. starym, zgryźliwym pensjonariuszem Nowickim (Stanisław Igar). Któregoś dnia działacze związkowi przeprowadzają w ośrodku kontrolę, podejrzewając, że zajmują tam bezprawnie miejsca dawni prominenci. Plotka głosi, że jednym z nich jest Nowicki…

„Czas apokalipsy: wersja reżyserska”, czwartek, 17 października, godz. 19.00, bilety: 20 zł

Film prezentowany jest w odrestaurowanej wersji 4K. Jest to ostateczna wersja reżyserska stworzona w 2019 r., która nie była dotąd prezentowana w Polsce. Seans odbywa się w sali widowiskowej, gdzie znajduje się najlepszy w Rzeszowie projektor laserowy Barco SP4K-15B.

„Czas apokalipsy” to luźna adaptacja klasycznego opowiadania Josepha Conrada „Jądro ciemności”, której akcja rozgrywa się w 1969 r. podczas wojny w Wietnamie. Film przedstawia podróż kapitana sił specjalnych (Willarda) przez brutalne strefy walk w Wietnamie. Celem jego tajnej misji jest eliminacja pułkownika Kurtza, który ustanowił bezwzględną dyktaturę. W miarę jak Willard podróżuje przez szaleństwo i absurdy amerykańskiego zaangażowania w wojnę, coraz bardziej pociąga go sama dżungla, jej pierwotna mistyka i ogromna moc…

„Czas apokalipsy: wersja reżyserska” (1979/2019), oficjalny zwiastun.

W głównych i pobocznych rolach wystąpiły gwiazdy amerykańskiego kina: Marlon Brando, Robert Duvall, Martin Sheen, Dennis Hopper, Laurence Fishburne, Harrison Ford. Film miał 8 nominacji do Oscara z czego dwie zamieniły się w statuetki (najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk), zdobył trzy Złote Globy, dwie nagrody BAFTA i wiele innych wyróżnień ze Złotą Palmą na festiwalu w Cannes na czele. Nade wszystko jest to jednak film mający pokaźne grono miłośników na całym świecie.

Projekt KLAPS – od października

Od października w kinie Zorza będzie także realizowany autorski projekt Kinads Media pt. „KLAPS”. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zdrowia seksualnego i relacji międzyludzkich poprzez wykorzystanie medium jakim jest wielki, kinowy ekran. Projekt składa się z 6 spotkań, podczas których prezentowane będą ok. 30 minutowe filmy edukacyjne, po nich nastąpi projekcja filmu związanego z tematyką poruszoną podczas spotkania lub z bieżącego repertuaru.

(Fot. mat. prasowe kina Zorza)

Kluczowym założeniem jest edukacja, czyli dostarczenie widzom rzetelnych, naukowych informacji na temat seksualności i zdrowia oraz przeciwdziałanie mitom. Projekt jest skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Udział w nim bierze 30 kin w całej Polsce, w tym Zorza.

Będą hity!

Od października kino Zorza zaprasza m.in. na premiery filmów: „Joker Folie A Deux”, „Substancja”, „Smok Diplodok”, „Armand”, „Megalopolis”, czy ciekawą animację „Dziki robot”.

Film „Joker Folie A Deux” będzie można obejrzeć w Zorzy. (Fot. mat. prasowe kina Zorza)

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR KINA ZORZA ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ!

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin