W nadchodzącym tygodniu widzowie będą mogli zapoznać się z najnowszą polską produkcją – melodramatem „Wrooklyn Zoo”, opowiadającym o miłości wbrew społecznym konwenansom. Ponadto na wielkich ekranach zagoszczą zróżnicowane gatunkowo kinowe hity oraz stałe cykle sieci Helios.
„Wrooklyn Zoo” to rodzima premiera w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Kosa to najlepszy skejter we Wrocławiu, który za cel stawia sobie wygranie prestiżowych zawodów, a w jego świecie najważniejszymi osobami są dziadek i znajomi. Wszystko zmienia się jednak, kiedy poznaję Zorę – romską dziewczynę żyjącą według zupełnie innych zasad i ograniczaną przez rodzinne tradycje. Ich związek budzi sprzeciw całego otoczenia, jak również wywołuje negatywną reakcję ze strony miejscowego gangu… Para na własnej skórze przekona się, że prawdziwa miłość wymaga poświęceń.
W obsadzie znaleźli się m.in. Jan Frycz i Konrad Eleryk, a w główne role wcielili się debiutanci – Mateusz Okuła i Natalia Szmidt.
„Kulej. Dwie strony medalu” i „Joker: Folie à deux” w kinie Helios
W repertuarze Heliosa znajdą się także inne gorące tytuły, takie jak filmowa biografia wybitnego polskiego pięściarza – „Kulej. Dwie strony medalu”. Fabuła skupia się na okresie między 1964 a 1968 rokiem, kiedy sportowiec zdobywa złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a następnie walczy o powtórzenie tego wyczynu w Meksyku. W tym czasie zdobywa ogromną popularność, przez co interesują się nim kibice, a także osoby związane z systemem PRL… Jerzy Kulej i jego żona, Helena przeżywają też wzloty i upadki w ich osobistej relacji.
- PRZECZYTAJ TEŻ: Jak Sophia Loren rozkochała Cary’ego Granta…
W produkcji wzięła udział plejada gwiazd, takich jak: Tomasz Włosok, Michalina Olszańska, Tomasz Kot i Andrzej Chyra!
Na ekranach kin gości również szeroko omawiana nowość, czyli „Joker: Folie à deux”. Arthur Fleck trafia do szpitala psychiatrycznego Arkham, gdzie spotyka tajemniczą Harleen Quinzel. Zafascynowana Jokerem kobieta zaczyna mieć na jego punkcie obsesję i pragnie zrobić wszystko, żeby wymiar sprawiedliwości wypuścił go na wolność, a także aby żądny sensacji tłum zrozumiał jego geniusz… W główne role wcielają się wielkie gwiazdy światowego formatu: Joaquin Phoenix i Lady Gaga.
Nie tylko dla najmłodszych
W repertuarze znajdą się propozycje filmowe dla widzów w każdym wieku, takie jak najnowsza animacja wprost ze studia Dreamworks – „Dziki robot”. Tytułowa postać rozbija się na niezamieszkanej wyspie, przez co musi przystosować się do surowego otoczenia. Wyspa staje się nowym domem robota, jednak pewnego dnia tajemnicza przeszłość maszyny powraca…
Na młodych kinomanów czekają również seanse polskiej animacji „Smok Diplodok”, inspirowanej komiksami Tadeusza Baranowskiego. Ciekawy świata Diplodok pragnie odkryć, co kryje się za tamą otaczającą jego dom, jednak nie pozwalają mu na to nadopiekuńczy rodzice. Pewnego dnia bohater musi wyruszyć w daleką podróż, aby odnaleźć zaginionych bliskich. Ponadto w niedzielę, 20 października do kin powrócą Filmowe Poranki – seanse bajek, którym towarzyszą animacje i konkursy. Na najbliższym spotkaniu z cyklu zostanie wyświetlony zestaw odcinków serialu „Barbapapa” o uroczych, kolorowych postaciach.
„Lee. Na własne oczy” a może „Chłopi”?
W poniedziałek, 21 października w repertuarze wybranych kin znajdzie się cykl Kino Konesera. Widzowie będą mogli obejrzeć poruszający obraz „Lee. Na własne oczy”. Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach z życia Lee Miller – korespondentki wojennej, która relacjonowała przebieg II wojny światowej dla magazynu „Vogue”. Bohaterka jako jedna z pierwszych fotografów widzi z bliska poświęcenie żołnierzy, cierpienie cywilów i koszmar niemieckich obozów koncentracyjnych…
Z kolei w czwartkowe popołudnie, 24 października na ekrany zawita polski tytuł w ramach cyklu Kultura Dostępna. Tym razem będzie to uwielbiany film „Chłopi” stworzony na podstawie powieści Władysława Reymonta. Produkcja została zrealizowana w technice animacji malarskiej, dzięki czemu zachwyca odwzorowaniem zmieniającej się natury i odniesieniami do sztuki Młodej Polski.