Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

„Rok w obiektywach polskich fotografek” w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

Fot. Materiały prasowe

8 marca (godz. 18) w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wernisaż wystawy, podsumowującej czwartą edycję projektu „Rok w obiektywach polskich fotografek”.

„Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek” to zestaw 61 fotografii polskich fotografek oraz jednej fotografii Joyce Mollan – fotografki zaproszonej gościnnie do tegorocznej edycji projektu w wyniku współpracy Polish Women Photographers i Cameras for Girls – organizacji, która wykorzystując medium fotografii działa na rzecz rozwoju i usamodzielnienia się kobiet w Afryce.

To wyjątkowe wydarzenie, na które rokrocznie polskie fotografki – kobiety rozsiane niemal po całym świecie – nadsyłają swój najważniejszy kadr. Kadr, w którym zatrzymał się dla nich świat lub zamknęło się wszystko to, co w minionym roku było ich zdaniem najważniejsze.

Fotografie wybrane na tegoroczną wystawę tworzą niezwykłą, zbiorową opowieść, która przez cały rok będzie odwiedzała polskie galerie promując osobistą, wizualną refleksję nad minionym czasem w interpretacji polskich fotografek.

Ekspozycja potrwa do 6 kwietnia 2024 r. Wstęp wolny

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin