REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Sprawdź weekendowe atrakcje w rzeszowskim Teatrze „Maska” (18-19.05.)

„Statek Noego”. (Fot. Teatr „Maska”)

W najbliższy weekend w Teatrze Maska będzie sporo się działo. Już w sobotę – Noc Muzeów, a dzień później pokaz spektaklu „Statek Noego”.

Noc Muzeów w teatrze – zwiedzanie Pracowni Dżepetta

  • Sob. (18.05.), godz. 19.00 – 24.00

Z okazji Nocy Muzeów będzie można odwiedzić usytuowaną w podziemiach Teatry Maska, Pracowni Dżepetta. To nowo powstałe, klimatyczne muzeum lalek teatralnych.

Muzealna przestrzeń składa się z trzech kameralnych pomieszczeń. W pierwszym z nich prezentowane są stylizowane maski teatralne, jakie spotkać można w różnych zakątkach świata. Kolejne dwie przestrzenie wystrojem nawiązujące do rzemieślniczych pracowni – stolarskiej i krawieckiej – wypełniają lalki, projekty scenograficzne, rekwizyty i kostiumy z archiwalnych spektakli Teatru Maska i Kacperek.

W tę szczególną noc Teatr Maska zaprosi zwiedzających także na scenę kameralną zamienioną wyjątkowo w magiczną Krainę Czarów, gdzie będzie można zobaczyć lalki z przedstawień aktualnie granych na scenie rzeszowskiego teatru.

  • Wstęp: 2 zł
  • Czas zwiedzania: ok. 15 min
(Fot. Teatr Maska)

„Statek Noego”

  • Niedziela (19.05.), godz. 16.30 – Scena Duża

Co się dzieje podczas deszczu…? Kap, kap, kap… Chlup, chlup… Kiedy to zwykły deszcz, mżawka, kapuśniaczek, wystarczy się otrzepać, tak jak pies albo gołąb, i można iść dalej. A z parasolem i kaloszkami nawet większy deszcz niegroźny. Ale kiedy jest prawdziwe oberwanie chmury?… Deszcz pada i pada i nie widać końca ulewy? Ubranie mokre do suchej nitki. A przy tym można się porządnie przeziębić!

Podobno dawno, dawno temu podczas wielkiej ulewy pod wodą znalazło się wiele lasów, łąk, całych krain… Deszcz padał tak długo, że woda zakryła nawet góry i cały świat zamienił się w wielkie morze. Noe jednak, zanim to się stało, wybudował swój wspaniały statek. A kto się na nim znalazł? Będzie można przekonać się podczas spektaklu.

STATEK NOEGO reż. Katarzyna Kawalec – Teatr Maska w Rzeszowie

„Statek Noego” jest drugą z propozycji działającej od 2015 r. Sceny Najnajowej, zapraszającej na przedstawienia najmłodsze dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.

Przyprawiony sporą dozą spontaniczności, nastawiony na bliski kontakt z widzem spektakl do opowiedzenia historii Noego i jego niezwykłej podróży wykorzystuje włóczkowe lalki zwierząt.

  • Wiek: 1,5 +
  • Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
  • Obsada: Jadwiga Domka, Tomasz Kuliberda

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ!

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin