Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 28 lutego 2024

Weekend (2-4.02.) w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

„Okno na parlament” (Fot. Teatr im. Wandy Siemaszkowej)

W ten weekend Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie proponuje dwa spektakle. Pierwszy z nich to „Okno na parlament” – arcydzieło współczesnego mistrza farsy, angielskiego dramaturga Raya Conneya. Drugim jest historia burzliwego spotkania oraz walki o władzę i dominację pt. „Wenus w futrze”.

„Okno na parlament”

  • Piątek, 2 lutego, godz. 19 (duża scena)
  • Sobota, 3 lutego, godz. 18 (duża scena)
  • Niedziela, 4 lutego, godz. 18 (duża scena)

Walley, człowiek sukcesu, minister w rządzie Davida Camerona, wybiera się na całonocną debatę w Izbie Gmin. To wersja oficjalna, bo w rzeczywistości wynajęty na koszt rządu hotelowy pokój, którego okna wychodzą wprost na brytyjski parlament, ma posłużyć za miłosne gniazdko dla niego oraz atrakcyjnej sekretarki… szefa opozycji!

Scenariusz upojnej nocy przerywa nagły incydent natury kryminalnej. Zagrożony kompromitacją minister podejmuje karkołomną próbę uratowania sytuacji i uniknięcia skandalu. Jego misterne zabiegi torpeduje plejada przezabawnych bohaterów, od hotelowej obsługi aż po zazdrosnych małżonków…

Arcydzieło współczesnego mistrza farsy, angielskiego dramaturga Raya Conneya, na rzeszowskiej scenie wyreżyserował Marcin Sławiński. Szalone tempo, barwne postaci i zaskakujące zwroty akcji gwarantują spełnienie oczekiwań wszystkich fanów tego gatunku!

Autor: Ray Cooney.

Przekład: Elżbieta Woźniak.

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Marcin Sławiński.

Scenografia: Wojciech Jankowiak.

Kostiumy: Weronika Krupa.

Obsada: Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Paweł Gładyś, Karol Kadłubiec, Marek Kępiński, Mateusz Marczydło, Adam Mężyk.

„Wenus w futrze”

  • Sobota, 3 lutego, godz. 19 (mała scena)
  • Niedziela, 4 lutego, godz. 19 (mała scena)
„Wenus w futrze” (Fot. Teatr im. Wandy Siemaszkowej/Maciej Mikulski)

Jak daleko może się posunąć człowiek, żeby zaspokoić swoje żądze? Prawdziwe namiętności mogą być motorem i nadać życiu sens. Ale mogą też być obsesją. Spełnianie ukrytych pragnień może nieść nieodwracalne konsekwencje.

„Wenus w futrze” to historia burzliwego spotkania oraz walki o władzę i dominację. Tytułową Wenus-Wandę poznajemy, gdy przychodzi na przesłuchanie do nowej sztuki teatralnej. Reżyser Thomas nie spodziewa się, że to on zostanie poddany próbie, ponieważ współczesna Wenus może mieć więcej wspólnego z Heddą Gabler niż z rzymską boginią.

Potrzeba uwznioślenia życia towarzyszy każdemu z nas, ale jej konsekwencje mogą okazać się śmiercionośne. Eksperyment z Wenus obiecuje rozkosz, jednak nie za cenę czyjegoś cierpienia. Gdy ta granica zostanie przekroczona, budzą się demony i rozkoszna Afrodyta może przybrać postać okrutnej i mściwej Furii.

Genialnie rozpisane dialogi, świetnie skrojone postaci i dynamika akcji gwarantują wyborną zabawę i wiele poziomów interpretacji!

Przedstawienie wyłącznie dla widzów dorosłych!

Autor: David Ives.

Reżyseria: Jan Nowara.

Przekład: Jacek Kaduczak.

Scenografia: Magdalena Gajewska.

Inspicjent i sufler: Anna Jochym.

Opracowanie muzyczne: Tomasz Wadowski.

Układ choreograficzny finału: Tomasz Dajewski.

Obsada: Dagny Cipora, Michał Chołka.

REPERTUAR TEATRU IM. WANDY SIEMASZKOWEJ MOŻNA ŚLEDZIĆ TUTAJ

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin