Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Weekend w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Sprawdź najnowszy repertuar (8-10.03.)

Budynek Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przy ul. Sokoła.
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. (Fot. Archiwum)

Kto chciałby w najbliższy weekend odwiedzić rzeszowski Teatr im. Wandy Siemaszkowej ma do wyboru dwie ciekawe sztuki. Są nimi „Don Kichot” oraz „Małe zbrodnie małżeńskie”.  

„Don Kichot”

  • 8.03. (pt.) godz. 19.00 – Duża Scena
  • 9.03. (sob.) godz. 18.00 – Duża Scena
  • 10.03. (ndz.) godz. 18.00 – Duża Scena

„Don Kichot” to spektakl muzyczny, pełen piosenek i widowiskowych scen walk, które porwą nas w wir rycerskich romansów i przygód wprost do malowniczej Hiszpanii!

W towarzystwie Don Kichota, jego giermka Sancho Pansy i wielu innych barwnych postaci, poszukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania: co współcześnie oznacza stwierdzenie „być sobą”? Jaką cenę przychodzi nam płacić za spełnianie marzeń? Czy miłość, przyjaźń, lojalność istnieją naprawdę, czy to tylko cywilizacyjny wymysł? Pytań wiele, a odpowiedzi wcale nie jawią się oczywiste…

Reżyseria: Waldemar Wolański

Obsada: Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Justyna Król, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Rafał Domagała (gościnnie), Adam Mężyk, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg (gościnnie), Robert Żurek

W rzeszowskim „Don Kichocie” jest dużo scen walki, które wyglądają bardzo realistycznie. (Fot. Wit Hadło)

„Małe zbrodnie małżeńskie”

  • 9.03. (sob.) godz. 19.00 – Mała Scena
  • 10.03. (ndz.) godz. 19.00 – Mała Scena

Chyba żadne z uczuć nie wywołuje tak skrajnych emocji, jak miłość. W jednej chwili potrafi doprowadzić nas do szaleństwa, a w drugiej uczynić najszczęśliwszymi ludźmi na Ziemi.

Bohaterowie „Małych zbrodni małżeńskich” Érica-Emmanuela Schmitta – Lisa i Gilles – mierzą się z całą paletą emocji, które miłość nam oferuje, sprawdzając, co pozostało z niegdyś gorącego uczucia po 10 latach małżeństwa. Warunki do tego nie są jednak sprzyjające – Gilles cierpi na powypadkową amnezję, a Lisa – z niewiadomych przyczyn – nie mówi mu wszystkiego. Zamiast szczerzej rozmowy, mnożą się pytania, a bohaterowie – uwikłani w kłamstwo i intrygę – nie zauważają, jak umyka im sedno sprawy.

„Małe zbrodnie małżeńskie” to przewrotny thriller kryminalny, wprowadzający w trzymające w napięciu dochodzenie, które pomoże odpowiedzieć na pytanie: na co nas stać w imię miłości?

Po 20 latach od pierwszego wydania dramatu, „Małe zbrodnie małżeńskie” będziemy mogli oglądać w nowym tłumaczeniu na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w reżyserii Jana Hussakowskiego.

Reżyseria: Jan Hussakowski

Obsada: Magdalena Kozikowska-Pieńko, Karol Kadłubiec

"Małe zbrodnie małżeńskie" w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Główną rolę w spektaklu „Małe zbrodnie małżeńskie” gra Małgorzata Kozikowska-Pieńsko. Towarzyszy jej Karol Kadłubiec. (Fot. Wit Hadło)

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin