Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Na zakończenie feministyczne show [ZDJĘCIA]

Gwiazdy sobotniej odsłony Letnich Brzmień w Rzeszowie
Na zdjęciu gwiazdy wieczoru. Od lewej Mery Spolski, Zalia, Natalia Kukulska i Margaret. Jeszcze w wiankach na głowach. Po wyjściu na scenę, rzuciły je w publiczność. (Fot. Archiwum organizatorów Letnich Brzmień)

Szalona Mery Spolsky, statyczna i dowcipna Nosowska z synem, Brodka w srebrnych spodniach i damski kolektyw Babie Lato na czele z Natalią Kukulską. W sobotę scenę Letnich Brzmień w Rzeszowie zdominowały kobiety.

W weekend w Rzeszowie gościł festiwal Letnie Brzmienia. Z tej okazji niedostępny dla kierowców był parking na Podpromie, który zamienił się w muzyczne miasteczko.

W piątek na scenie szaleli m.in. Mrozu i Natalia Szroeder. Koncerty pierwotnie miały odbyć się w Parku Sybiraków, ale w ostatniej chwili zostały przeniesione nad Wisłok. Z korzyścią dla tych, którzy nie zdecydowali się kupić biletu za 169 zł (to cena za jednej dzień koncertów), bo mogli koncerty podziwiać na schodach prowadzących do hali na Podpromiu lub z sąsiadującego z nimi skate parku.

Mery Spolsky rozkręciła festiwalową publiczność. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Letnie Brzmienia w Rzeszowie. Prażyło niemiłosiernie

Ci, co jednak się szarpnęli na bilet, mogli m.in. napić się darmowej wody z cysterny podstawionej przez MPWiK. A pić trzeba było, bo do godz. 20 prażyło gorące słońce. Pogoda na Letnie Brzmienia udała się znakomicie, nie spadła ani kropla deszczu.

Wyjątkowo ciepło musiało być przez to Mery Spolsky i towarzyszącym jej muzykom, którzy tego dnia na koncert ubrali się czarne, lateksowe wdzianka z zawieszonymi ciężkimi łańcuchami. Przebojowa wokalistka, mimo niezbyt licznej grupki przy scenie, rozkręciła festiwalową publiczność i pod koniec jej występu, na placu bawiło się już więcej ludzi. Przed nią na scenie wystąpili jeszcze TYNSKY i ARS LATRANS Orchestra.

Monika Brodka na koncercie Letnie Brzemienia 2023 w Rzeszowie
Monika Brodka na Letnich Brzmieniach w Rzeszowie. Trzeba przyznać., że energia rozpierała drobną wokalistkę. (Fot. archiwum organizatorów)

Ciekawie było oglądać Brodkę, która zaskoczyła nawet najwierniejszych fanów, prezentując swoje stare utwory w nowych aranżacjach. Na koniec zaśpiewała swój przebój “Ten” z 2004 roku. Energia rozpierała drobną wokalistkę. Podczas występu zaczęła nawet spinać się po jednym z filarów sceny.

Po Monice Brodce na scenie pojawiła się Katarzyna Nosowska z synem. Jej utwory na pamięć znali i w głos śpiewali przedstawiciele starszego pokolenia. Na jednej z ławeczek w rytm muzyki bujała się nawet wiceprezydentka Rzeszowa, Jolanta Kaźmierczak.

Feministyczne Babie Lato

Na koniec organizatorzy przygotowali iście feministycznie show. Na scenie pojawiło się kilkunastu muzyków, a wszędzie wyrosły kwiaty. W takiej scenografii wystąpił kolektyw Babie Lato, któremu przewodziła Natalia Kukulska, a towarzyszyły jej: Margaret, Mery Spolsky i Zalia.

Choć panie nagrały piosenkę promującą projekt pt. “Cudowne lata”, to koncert owiany był tajemnicą. W grupie śpiewa też Bovska, ale tego dnia jej nie było w Rzeszowie, bo śpiewała w Warszawie na… “Męskim Graniu”.

Dziewczyny występowały wspólnie, a potem wykonywały swoje własne utwory, które przeplatały piosenkami zagranicznych wokalistek z kobiecym motywem w roli głównej. Np. Mery sięgnęła po repertuar Billie Elish, a Margaret po Doji Cat. Natalia Kukulska była wierna starszym hitom, przypomniała m.in. swój przebój sprzed lat “W biegu”.

I choć trzeba przyznać, że Babie Lato było świetnym zakończeniem dwudniowego koncertu, to na scenie o wiele bardziej przebojowe były chórzystki Natalii Kukulskiej, niż towarzyszące córce Anny Jantar młode gwiazdy. W występach grupach trochę nie potrafiły się odnaleźć. Mimo to Babie Lato to mocna feministyczna odpowiedź na Męskie Granie.

Kolektyw Babie Lato na Letnich Brzmieniach w Rzeszowie.
Finał Letnich Brzmień w Rzeszowie. Na scenie wystąpił kolektyw Babie Lato, któremu przewodziła Natalia Kukulska. (Fot. archiwum organizatorów)
Publiczność Letnich Brzmień bawiła się w Rzeszowie doskonale. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)
Natalia Kukulska na festiwalu Letnie Brzmienia w Rzeszowie
Natalia Kukulska była wierna starszym hitom, przypomniała m.in. swój przebój sprzed lat “W biegu”. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)
Publiczność festiwalu Letnie Brzmienia w Rzeszowie
Pogoda na Letnie Brzmienia udała się znakomicie, nie spadła ani kropla deszczu. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)
Kolektyw Babie Lato na koncercie Letnie Brzmienia w Rzeszowie
Kolektyw Babie Lato. Dziewczyny występowały wspólnie, a potem wykonywały swoje własne utwory. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)
Publiczność sobotniego koncertu na parkingu Podpromie w rzeszowie.
Zadowolona publiczność sobotniego koncertu Letnich Brzmień 2023 w Rzeszowie. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin