Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Wystąpią Nosowska, Kukulska, Mrozu i Brodka

Gwiazdy festiwalu Nowe Brzemienia, który na początku lipca odbędzie się w Rzeszowie.
W sobotę na Letnich Brzmieniach w Rzeszowie projekt Babie Lato. Natalia Kukulska zaprosiła do współpracy artystki: Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky. (Fot. materiały prasowe)

Koncerty Letnich Brzmień są rzeszowianom dobrze znane. W tamtym roku tłumy bawiły się na występach Sobola i Ralpha Kamińskiego w zamkowej fosie. W 2023 roku organizatorzy przygotowali dla mieszkańców dwudniowy festiwal. Pojawią się: Mrozu, Brodka, Natalia Kukulska, Nosowska, Aro Kłusowski czy Mery Spolski.

Dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia odbędzie się 7 i 8 lipca w Parku Sybiraków w Rzeszowie. W line-upie pojawia się i Mrozu, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny”, oraz niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Katarzyna Nosowska.

Babie Lato w Rzeszowie. Nad projektem czuwa Natalia Kukulska

Wydarzeniem specjalnym jest międzypokoleniowy projekt “Babie Lato”.  Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska. Zaprosiła do współpracy artystki: Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky, które są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos również poza nią.

– Przez muzykę opowiemy o tym, jaka jest dla nas współczesna kobieta i jak czerpać z siły, którą posiada – podkreśla Natalia Kukulska.

Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru są utrzymane w letnim klimacie i będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Brodka, LemON i Aro Kłusowski

Do line-upu festiwalu Letnie Brzmienia w Rzeszowie dołączyły także szturmem zdobywająca uznanie Zalia oraz wyrazista i oryginalna Mery Spolsky. Szczerze ucieszą się także fani Brodki, której ostatni album „Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy.

Piosenki pełne świeżości zaśpiewa też w Rzeszowie Natalia Szroeder. Z kolei LemON na koncercie zaserwuje rockowo-alternatywną mieszankę dźwięków, a pełni humoru bracia Kacperczyk zaproszą do dobrej zabawy. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra, a niebanalne teksty w intrygującej, muzycznej oprawie poda Arek Kłusowski. Zagra też ciekawy młody twórca TYNSKY.

Bilety i karnety na Letnie Brzmienia w Rzeszowie można kupić na www.letniebrzmienia.pl. Dwudniowy karnet kosztuje 299 zł, wejściówka jednodniowa – 169 zł. Chyba, że jesteś dzieckiem i nie skończyłeś jeszcze 6 lat. Wtedy wchodzisz na festiwal za darmo.

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Program koncertów:
Podpis:

7 lipca 2023 (piątek). Zagrają:

 • Mrozu,
 • Kacperczyk,
 • LemON,
 • Natalia Szroeder,
 • Zalia,
 • Arek Kłusowski

8 lipca (sobota). Zagrają:

 • Projekt specjalny BABIE LATO,
 • Nosowska,
 • Brodka,
 • Mery Spolsky,
 • ARS LATRANS Ochestra,
 • TYNSKY

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin